۱۲ مهر
۱۳۸۶
سوال: شراب چه زمانی آماده خوردن میشه ؟شراب پس از فیلتر کردن آماده نوشیدن است ولی معمولا شراب را مدتی استراحت می دهند تا بهتر شود. اگر شراب از خصوصیات مرغوبی برخوردار باشد معمولا آنرا سالها انبار می کنند تا کیفت آن بهتر هم بشود. ولی معمولا شرابهای که در خانه ساخته می شود از چنین مرغوبیتی برخوردار نیست و حتی کیفیت نگهداری طولانی مدت را هم ندارد.
درنیتجه باید آنرا در همان سال اول نوشید.
اگر بخواهید شراب را برای مدت بیشتری نگهداری کنید باید شراب شما حتما بالای 12-13 درصد الکل داشته باشد.
سوال: چرا من اندازه‌ها را با دسی لیتر و لیتر می‌نویسم و خواسته‌اند که این اندازه‌ها را با قاشق و پیمانه بنویسم:برای دقت در کار باید از اندازه‌هایی استفاده کرد که برای همه شناخته شده است. پیمانه و قاشق اندازه‌های دقیقی نیستند زیرا باید اول توضیح داد که پیمانه یا قاشق چه اندازه است. نه کسی توضیح داده که پیمانه چه اندازه ای است و نه قاشق. این گونه اندازه‌ها مبنای دقیق و علمی ندارند.
برای رفع شدن مشکل توضیح می‌دهم:
یک لیتر هزار میلی لیتر است.
همزمان یک لیتر ده دسی لیتر است.
در نتیجه یک دسی لیتر برابر است با 100 میلی لیتر.
برای اینکه همه این معیارها را یاد بگیرید و احیانا آنها را مورد استفاده قرار بدهید، این توضیح را در نظر داشته باشید:
یک بطری نوشابه کوچک 33 سانتی لیتر یا 330 میلی لیتر است.
منظور همان نوشابه‌هایی است که هنگام نوش جان کردن ساندویچ می‌آشامید.

 • هموطنی بنام (s_b323) سوال کرده‌اند:
  سلام دوست عزیز من تازه به انگلیس اومدم وزیاد هم غذا بلد نیستم واقعا از شما ممنونم که در مورد برنج باسماتی و پخت آن بیشتر توضییح دهید واینکه خمیر مایه به انگلیسی چی میشه ؟
 • خمیر مایه به انگلیسی yeast گفته می‌شود و معمولا در فروشگاه‌های مواد غذایی یافت می‌شود. البته معمولا دو نوع آن را می‌توانید تهیه کنید، یک نوع آن تازه است که ترجیها بهتر است ولی مدت زیادی نمی توانید آنرا نگهداری کنید، یک نوع هم به صورت پودر است و می‌توانید آنرا برای مدت طولانی نگهداری کنید. البته همانطور که نوشتم نوع تازه آن بهتر است و نتیجه کار بسیار بهتر می‌شود.
  در مورد برنج باسماتی و دیگر برنجها هم توضیح دادن مشکل است چون مدت جوش دادن هر نوع برنج مخصوص همان نوع برنج است و باید خودتان با گرفتن زمان بهترین زمان را برای نوع برنجی که استفاده می‌کنید پیدا کنید.
 • عده ای از دوستان در باره استفاده از گوشت خوک سوال کرده اند و اینکه گوشت خوک در ایران نیست و …
 • دوستان در اکثر غذاها بجای گوشت خوک می‌توان از گوشت مرغ اسفاده کرد چون گوشت معمولا در اینگونه دستور غذاها ذکر خواهم کرد. درضمن می‌توان از خوک وحشی بجای خوک اهلی استفاده کرد گوشت خوک وحشی حتی از گوشت خوک پرورشی هم بهتر است.
 • من روی قسمت روی نان با قلم روغن زیتون زدم که نان خوشرنگتر شود ولی زیر نان من خیلی خوب نپخته بود چون روی ان من قسمت گریل فر رو روشن کردم البته بعد از گرم شدن خود فر و خیلی زود روی نان برشته شد ولی زیر ان خام بود ایا این طبیعی است و چکار کنم نانم خشک نشود
 • مشکل نان بازاری بخاطر نازک بودن آن در همین است، یا خشک می شود یا خمیر اگر زیاد طبخ شود خشک می شود و اگر کم خام. برای اینکه نان شما خشک نشود می توانید ضخامت آنرا کمی بیشتر کنید. فقط در نظر داشته باشید که در ایران نان را چند دقیقه بعد از اینکه خنک شد در پارچه یا پلاستیک می پیچند تا خشک نشود در صورتی که در اروپا نان را بدون محافظ ساعتها نگهداری می کنند و بخاطر ضخامت نان خشک نمی شود.
  در مورد سوال دوم شما برای اینکه زیر نان شما هم برشته شود بخاطر داشته باشید که در ایران نان را در تنور می پزند که بدنه تنور قبل از چسباندن نان بسیار گرم است و در نتیجه پشت آن هم تا اندازه ای پخته (برشته) می شود. درصورتی که در فرهای خانگی چنین امکانی وجود ندارد.
  من برای این منظور یک وسیله ای دارم که توی اروپا برای تهیه کرپ Crepé استفاده می کنند و نان را چند لحظه قبل از قرار دادن در فر روی این وسیله قرار می دهم اگر این وسیله را در دسترس ندارید می توانید و صفحه های فر استفاده کنید و چند لحظه قبل از قرار دادن نان در فر آن را با سینی فر روی صفحه حرارتی فر قرار بدهید.
 1. تفاله ها که پایین نمیرن وقتی پروسه تمام شد و دیگر شراب قل قل نکرد باید آنرا از صافی بگذرانید و فیلتر کنید

 2. درود بر شما.۳۵ روز از انداختن شراب قرمز با انگور شانی میگذره ولی همچنان تفاله ها بالا هستند! آیا باید هنوز صبر کنم یا اینکه تفاله هارو خارج کنم و بگذارم مایع باقیمانده ته نشین بشه؟

 3. بطور کلی شراب انگور است که معروف است ولی یقینا با هر نوع میوه ای که قند داشته باشد می توان شراب درست کرد

 4. سلام خسته نباشید، من انگور سیاه حدود ۲۰۰ کیلو انداختم و امسال مقدار ۱۰ کیلو موز و ۸ کیلو نبات پس از تخمیر به بشکه اضافه کردم آیا مشکلی پیش نمیاد؟

Spam protection by WP Captcha-Free