۲۷ اسفند
۱۳۸۴

توضیح: این خمیر را برای تهیه انواع کیش یا همان خوراکی که به انگلیسی به پای معروف است استفاده می‌شود. کیش یا پای نوعی غذا ست که با استفاده از این خمیر و پرکردن آن با انواع مواد غذایی گونه‌های مختلفی از کیش یا پای را تهیه می‌کنند. این خمیر را در بیشتر کشورهای اروپایی می‌توان بصورت از پیش تهیه شده خریداری کرد.

ملیت: نمی‌دانم
مواد لازم:
● 4 دسی لیتر آرد (تقریبا 250 گرم)
● 200 گرم روغن نباتی یا کره (روغن یا کره باید جامد باشد نه مایع)
● نیم دسی لیتر آب (تقریبا 50 گرم)
ظروف و وسایل لازم:
چاقوی آشپزخانه
طرز تهیه:
Pai پای
آرد را روی میز بریزید و روغن جامد یا کره را روی آن قرار بدهید و با چاقوی آشپزخانه روغن یا کره را روی آرد خوب خورد کنید (اگر کره یا روغن خیلی نرم است آنرا چند دقیقه‌ای توی فریزر بگذارید تا خوب سفت بشود).
پس از خورد کردن کره مخلوط آرد و کره را به صورت تپه‌ای در آورید، وسط آنرا یک چاله درست کنید و آب را داخل آن بریزید و مثل کارگران ساختمانی که سیمان درست می‌کنند خمیر پای را با هم مخلوط کنید. دقت کنید خمیر پای نباید با ماشین درست شود در غیر این صورت خراب خواهد شد، همچنین نباید زیاد آنرا ورز بدهید همین که مواد یک دست و مخلوط شد کافی است.
اگر دیدید آرد کم بوده و خمیر پای زیاد به دست می‌چسبد یک یا دو قاشق آرد روی میز کار بریزید و خمیر را در آن ورز بدهید تا دیگر به دست نچسبد. پس از اینکه مواد مخلوط شد آنرا قبل از استفاده برای مدت 20 دقیقه‌ای در یخچال بگذارید تا استراحت کند.
Pai پای
این خمیر پای را برای تهیه اوناع پای‌ها و کیش می‌توانید استفاده کنید

  1. گمونم ملیتش فرانسویه

Spam protection by WP Captcha-Free