۱۰ آذر
۱۳۸۴

(به انگلیسی به آن پن کیک گفته می‌شود، نروژی‌ها به آن پانه کاکه می‌گویند)
pannekake1.jpg
توضیح: پن کیک را برای تهیه چند نوع دسر و غذا بعدا استفاده خواهیم کرد از این رو باید اول روش درست کردن پن کیک را یاد بگیرید تا برسیم به این غذا و دسر ها
ملیت: راستش را بخواهید نمی‌دانم

مواد لازم:
● نیم لیتر شیر
● 2 عدد تخم مرغ
● 75 گرم روغن نباتی
● 250 گرم آرد

ظروف و وسایل لازم:
هم زن، ماهی تابه
طرز تهیه:
pannekake2.jpg
روغن نباتی را گرم کنید تا آب شود نیازی نیست که روغن زیاد گرم شود همین که آب شود کافی است بگذارید سرد شود البته نه آن اندازه که مجددا سفت شود.
شیر را اول با تخم مرغ در هم زن خوب هم بزنید. سپس کم کم آرد را به آن بیفزاید تا آرد با مایع خوب مخلوط شود. روغن سرد شده را هم کم کم به آن بیفزاید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود. دو تا سه ساعت مخلوط را بگذارید توی یخچال بماند.

    

ماهی تابه را روی اجاق بگذارید تا خوب گرم شود با یک ملاقه مقداری از مایع را بردارید ماهی تابه را از روی اجاق بردارید و در دست چپ آنرا نگه دارید و مایع را بوسیله ملاقه داخل آن بریزید مایع را کم کم بریزید و ماهی تابه را کمی کج بگیرید تا مایع شروع به پخش شدن بر سطح ماهی تابه کند با حرکت دست ماهی تابه را در زوایای مختلف قرار بدهید تا مایع تمام سطح ماهی تابه را بپوشاند. مقدار مایعی که برای هر پن کیک مصرف می‌کنید باید به اندازه ای باشد که ضخامت پن کیک ها بیشتر از یک تا دو میلیمتر نشود در غیر این صورت پن کیک خام خواهد شد. پس از اینکه مایع تمام سطح ماهی تابه را پوشاند ماهی تابه را روی حرارت اجاق قرار بدهید تا سرخ شود. معمولا کمتر از یک دقیقه برای سرخ کردن یک پن کیک کافی است. آزمایش کنید و زمان مطلوب را خودتان بدست بیاورید. پس از سرخ شدن پن کیک با برگرداندن ماهی تابه روی یک پیش دستی آنرا از داخل ماهی تابه به پیش دستی منتقل کنید همه پن کیک ها را به همین طریق یکی یکی درست کنید و همگی را روی هم قرار بدهید نگران نباشید آنها را بعدا دانه دانه از روی هم برخواهید داشت، گرچه کمی بهم می‌چسبد ولی جدا کردنشان وقتی سرد شد مشکل نخواهد بود. البته دقت کنید زیاد خام از روی اجاق برشان ندارید باید یک طرف آن به رنگ قهوه ای روشن بشود.
برای اینکه پن کیک‌های شما خوب از کار در بیاید چند باری باید تمرین کنید نگران نباشید حتما پس از اینکه چند تای آنرا خراب کردید حتما یاد خواهید گرفت.
pannekake3.jpg
این هم عکس یکی از خوراک‌هایی که می‌توانید با پن کیک ها درست کنید.

images/pannekake4.jpg

نوش جان کنید

  1. salam,khaste nabashid.ye soali dashtam vaghti mikhahim sorkhesh konim dakhele tabe bayad roghan berizim? va ye soale dige hardoruro bayad sorkh konim?mamnun misham javab bedin

    پاسخ:
    نه نیازی به روغن نیست بخاطر داشته باشدی که در مواد مورد استفاده برای تهیه کرم روغن استفاده شده و همان کفایت می کند
    در مورد سرخ کردن دو طرف هم نیازی نیست چونکه کرپ نازک است و با سرخ کردن هما یک طرف آن کاملا پخته خواهد شد.

  2. meliyate in crep kamelan faransaviye

Spam protection by WP Captcha-Free