۲۵ شهریور
۱۳۸۴

یک توضیح و یک شکایت: یک آدم گشنه‌ای (شاید هم مردم آزاری) از هفته گذشته هر روز این وبلاگ را مدام پینگ می‌کند. یا طرف خیلی گشنه (گشنه در لهجه شیرازی یعنی گرسنه) تشریف داره یا اینکه مرض لاعلاج!! بهمین خاطر امروز مجبور شدم این غذای زودرس را تحویلش بدهم و از او خواهش کنم این کار را نکند چون با این کارش آشپز باشی را مثل چوپان دروغ‌گو بی آبرو می‌کند.
ملیت: ایرانی (قارچ و پیاز رو خودم به این دستور غذا اضافه کرده‌ام)

مواد لازم:
● ۵ عدد سیب زمینی متوسط
● ۵ عدد تخم مرغ
● ١ عدد پیاز
● ٣ تا ۴ عدد قارچ
● ١ قاشق چای خوری نمک و مقداری فلفل
● روغن برا سرخ کردن به مقدار کافی
● ٣ قاشق سوپ خوری شیر اگر در منزل نداشتید آب

ظروف و وسایل لازم:
یک ماهی تابه، یک کاسه یا قابلمه برای مخلوط کردن و یک رنده

طرز تهیه:
سیب‌زمینی‌ها را تقریبا نیم ساعت آب‌پز کنید تا پخته شود. پوست آنها را بکنید و با رنده، رنده کنید، برای رنده کردن از رنده ریز استفاده کنید.
قارچها را پس از شستن خورد کنید، قطعات کوچک. پیاز را هم خورد کنید باز هم بسیار باریک مثل آن وقتی که پیاز داغ می‌گیرید. قارچ و پیاز را به سیب‌زمینی‌ها بیفزاید و تخم مرغ‌ها را در آن بشکنید نمک و فلفل بزنید شیر را هم به آن بیفزاید و خوب هم بزنید.
ماهی تابه را روی اجاق بگذارید و روغن در آن بریزید و اول صبر کنید گرم شود شعله را متوسط نگاه دارید تا از سوختن روغن جلوگیری شود. بعد به کمک قاشق سوپ خوری مقداری از خمیرمایه را بردارید و با احتیاط داخل ماهی تابه بریزید و با پشت قاشق صاف کنید و به آن شکل گرد بدهید. این کار را تا پر شدن ماهی‌تابه ادامه بدهید و پس از چند دقیقه کوکوها را برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود.
نوش جان کنید

 1. سلام حسن آقو. خوبید؟ من اخیرا وارد کشور ایالات متحده شدم و اخیرا هم با سایت شما آشنایی پیدو کردم. بچه ناف ناف شیرازم یا به قول خودمونیا بچه شهر.
  میگم ما اک و امکاناتمون کمه و من خودم اتم اوتوم زیاد دارم در مورد غذا. اصلا گوشت موشت نمیخورم و دوست دارم تماما خودم غذا درست کنم. سبزیجات هم که ماشاللو توی غرب یا گیر نمیاد یا گرونه.
  چند تا سوال اساسی دوشتم :
  کوکو که میخام درست کنم یا بادمجون که سرخ میکنم خیلی روغن مصرف میکنه. چیکارش کنم. بدم میاد از روغن زیاد.
  چرا پیازداغ که میگیرم مثل مال شیرازیوی خودمون همچین خشک و برشته در نمیاد. یه جورایی نرم هس منم میذارم توی یخچال برا چند روز که پشت دست آماده دوشته باشم.
  مرسی از راهنمایی های شما
  باهاتون در ارتباطم
  علی
  ایالات متحده امریکا

 2. aga man nafahmidam ka qarch ra bad az riz kardan bayad kham ezafe konam
  mamnonam az shoma

Spam protection by WP Captcha-Free