۲۳ شهریور
۱۳۸۳

(این دستور خوراک کپی رایت خُسن آقا است)

ملیت: who knows

مواد لازم
● یک عدد فیله خوک (سعی کنید به اندازه خمینی نباشه‌ها) تقریبآ نیم کیلو
● جعفری تازه خورد شده یک مشت
● دوتا قطعه سیر
● کرم فرش (خامه طبخ)، (Crème frâiche)
● پیاز یک عدد
● کره یک قاشق سوپ خوری
● روغن زیتون چهار پنج قاشق سوپ خوری

ابزار لازم

یک ماهی تابه، یک قابلمه کوچک برای سوس

طرز تهیه:
اگر خوک اهلی نداشتید می‌تونید از گراز یا خوک وحشی استفاده کنید.
فیله خوک را از طول دو قسمت کنید، غذا برای دو نفر هست، تازه تصمیم ندارید تمام خوک رو تنهایی بخورید که!
قارچ ها رو با آب بشویید و با دستمال کاغدی خشک کنید. پیاز و سیرها رو خرد کنید. قارچ‌ها را هم خرد کرده، کناری بگذارید تا برای پختن آماده باشد. جعفری را با کارد یا ساطور خوب خرد کنید.
پیاز را در روغن زیتون سرخ کنید. وقتی پیازها به مرحله آخر سرخ شدن رسید سیرهای خرد کرده را به آن اضافه کنید چند بار هم بزنید تا کمی سرخ شود. فراموش نکنید سیر نباید زیاد از اندازه سرخ شود در غیر این صورت تلخ مزه می‌شود. قارچ‌ها را به پیاز و سیر اضافه کنید و سرخ کنید کمی قبل از اینکه قارچ‌ها سرخ شوند جعفری‌ها را هم به آن بیفزایید و کمی سرخ کنید.
کرم فرش یا خامه را به آن بیفزایید و شعله را کم کنید تا کمی بجوشد. سوس را می‌توانید قبل از استیک کرده فیله تمام کنید و در صورت لزوم فقط قبل از سرو کردن کمی آنرا گرم کنید.
حالا نوبت فیله‌ها است. ماهی تابه را گرم کنید کره را در داخل آن بریزید صبر کنید به اندازه‌ای گرم شود تا کره کمی قهوی‌ای رنگ روشن بشود فراموش نکنید همیشه برای استیک کردن فیله یا آنترو کُت حتمآ شعله گاز یا وسیله پخت برقی خود را زیاد کنید گوشت استک نباید آب پس بدهد. گرما باید به اندازه‌ای باشد که گوشت آب پس ندهد در غیر این صورت گوشت شما سِنِر (سفت) خواهد شد. فیله را بچرخانید تا هر چهار طرف‌اش سرخ (بریان) شود با رنگ قهوه‌ای. برای پختن استیک معمولآ باید از کسی که می‌خواهد آنرا بخورد سوال شود که خون آلود می‌خواهد یا نیمه استیک یا کاملآ استیک شده باشد. من استیک را همیشه خون الود دوست دارم یا به قول فرانسوی ها saignant .
فیله‌ها را در بشقاب قرار دهید و سوس را بررو و کنار آن بریزید. این غذار را می‌توانید با سیب زمنی یا حتی چلو سفید سرو کنید.
نوش جان

 1. خدا همتون رو لعنت کنه چیکار امام خمینی دارید

 2. البته خمینی فیله خوک نبود قسمت “هم” خوک بود.

 3. man migam in emricaye ham hamash kermo angal daran az chiye hala fahmidam chon goshte khok mikhorane loool

 4. سلام خسن اقا ؛ لطفا طرز تهیه سرکه را آموزش دهید

 5. bahat movafegham samira, inke angal dare ye chize vazehe

  ——-
  پاسخ:
  شما که این همه مطمئن هستید که گوشت خوک انگل داره! می‌تونید نتیجه مطالعات خودتون رو به ما هم ارائه بدیت تا ما هم ارشاد بشیم!

 6. gooshte khok goshte salemi ham nist. dige chera alaki bokhorimesh. doktore khodam oroupayie va mige man khok nemikhoram. zarar dare ,

 7. اونایی که میگن خوک دوست نداریم, این بخاطر یون تفکر قبلی که نسبت بهش دارید ، این تو کلتون که خوک کثیف ، تا وقتی‌ این جوری فک کنید هیچ وقت خوک خوشمزه نیست

 8. che ghadr khok estefade mikonid. man khok dost nadaram:(

 9. سلام
  تکیه ی خوبی به خامنه ای دیوس انداختی.
  مرسی

Spam protection by WP Captcha-Free