۶ دی
۱۳۸۴

این مقدار معمولا برای 4 نفر است ولی اگر کسانی شکمو بودند باید برای هر نفر دو سینه مرغ در نظر گرفت.
ملیت: بی وطن (مندراوردی خُسن آقا)

مواد لازم:
● 4 عدد سینه مرغ (سینه دو مرغ)
● 4 برگ ژامبون، من معمولا ژامبون دودی استفاده می‌کنم
● 4 برگ پنیر پیتزا اگر بصورت برگ نیست همان مقدار رنده شده استفاده کنید
● 200 گرم قارچ
● 1 دسی لیتر کرم فرش یا خامه مایع
● 1 عدد پیاز
● 2 پر سیر
● نمک و فلفل به اندازه نیاز
● 4 قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون یا روغن گیاهی
● 1 قاشق چای‌خوری آرد
● 1 قاشق سوپ خوری کره

ظروف و وسایل لازم:
یک ظرف سوفالی یا پیرکس برای قرار دادن در فر، یک قابلمه کوچک

طرز تهیه:

پیاز را خورد کنید. قارچ ها را بشویید و هر قارچ را چهار قسمت کنید. سینه مرغ ها را با ایجاد یک برش افقی در آنها آماده کنید. یک ورق ژامبون و یک ورق پنیر پیتزا را در حفره ایجاد شده سینه های مرغ قرار بدهید، نمک و فلفل بزنید. روغن را توی ظرف سفالی یا پیرکس بریزید و سعی کنید ته و بدنه آنرا خوب چرب کنید. اول پیازها را در کف ظرف بریزید و بعد قارچ ها را روی آن قرار دهید و سینه های مرغ را هم روی قارچ ها بخوابانید. با ورقه آلومینیوم روی ظرف را بپوشانید و در فر که تا 157 درجه گرم شده قرار بدهید. معمولا زمان طبخ 45 دقیقه است البته این بستگی دارد به مرغ شما، اگر مرغ شما از جنس آخوندی بود باید مدت را بیشتر کنید در مدت طبخ به آن سر بزنید و امتحان کنید که گوشت مرغ خوب پخته شده و رنگ مرغ مثل تصویر خوشرنگ است.
برای اینکه خوراک مرغ شما خشک نشود یک سوس ملایم هم برای آن تهیه می‌کنیم.
روش تهیه سوس: یک قاشق کره را در یک قابلمه کوچک گرم کنید تا رنگ آن قهوه ای روشن شود سیر خورد شده را در آن بریزید و یکی دو دقیقه سرخ کنید، یک قاشق چای خوری آرد به آن بیفزاید و خوب هم بزنید تا آرد خوب مخلوط شود. سپس مقدار کمی از آب مرغ را داخل آن بریزید و کرم فرش یا خامه مایع را به آن بیفزاید، نمک و فلفل بزنید. سوس را برای ده دقیقه روی حرارت بسیار ملایم بجوشانید. جوشاندن که می گویم منظور این نیست که غلغل بجوشد! کافی است خیلی ملایم جوش بخورد.
مرغ را در بشقاب قرار بدهید و با قارچ تزئین کنید مقداری از سوس را روی مرغ بریزید. کمی سالاد و چلو را هم در بشقاب کنار مرغ بریزید به اندازه ای که زیبایی رعایت شود،

نوش جان کنید

  1. salammm
    ———–
    پاسخ:
    سلام به روی ماهت

Spam protection by WP Captcha-Free