۳ آذر
۱۳۸۴

ملیت: ایرانی
مواد لازم:
● 3 تخم مرغ
● 1 عدد تره فرنگی یا مقداری تره ایرانی
● 4 تا 5 برگ کاهو
● مقداری جعفری
● نیم قاشق چای خوری بیکین پودر
● 1 قاشق سوپ خوری آرد
● روغن به مقدار کافی
● نمک و فلفل

ظروف و وسایل لازم:
ماشین خوردکن آشپزخانه، ماهی تابه 25 تا 28 سانتیمتر

طرز تهیه:
مقدار سبزی جات را یک سان بگیرید یعنی اگر یک تره فرنگی تقریبا 50 گرم شد به همان مقدار هم برگ کاهو و جعفری استفاده کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید از سبزیجات دیگر هم مثل شاهی و یا گشنیز هم استفاده کنید من معمولا وقتی تره فرنگی استفاده می‌کنم از شاهی و گشنیز استفاده نمی‌کنم چون تره به تنهایی مزه‌ای قوی (نزدیک به تند) دارد و همین به تنهایی کفایت می‌کند، گشنیز و شاهی هم که تقریبا کمی تند هستند. البته اگر دوست داشته باشید اشکالی درکار نیست انتخاب سبزیجات بیشتر از روی سلیقه باید باشد.
سبزیجات را خوب بشورید و بگذارید آبش برود یا با دستمال کاغذی خشک کنید. آنها را در ماشین آشپزخانه بریزید و خوب خورد کنید. اگر ماشین آشپزخانه در دسترستان نیست می‌توانید با کارد خورد کنید در آن صورت باید سعی کنید که خوب خورد شود. سه عدد تخم مرغ و نیم قاشق بیکن پودر را به آن بیفزاید نمک و فلفل هم بزنید و خوب مخلوط کنید آرد را هم کم کم بیفزاید و خوب بهم بزنید تا آرد بهم نچسبد. معمولا اگر از ماشین آشپزخانه استفاده کنید همه مواد را در همان ماشین می‌توانید مخلوط کنید.
مقداری روغن را در یک ماهی تابه‌ای به قطر تقریبا 25 تا 28 سانتیمتر بریزید و بگذارید روغن داغ شود(ماهی تابه اگر کوچکتر باشد کوکو زیاد ضخیم می‌شود بزرگتر هم نازک). پس از اینکه روغن خوب داغ شد مایع را در آن بریزید و خوب پهن کنید تا تمام سطح ماهی تابه را بپوشاند. شعله را کم کنید و سر ماهی تابه را ببندید. پس از چند دقیقه کنترل کنید که یک طرف آن خوب سرخ شده است. وقتی طرف اول آن سرخ شد با احتیاط کوکو را پشت و رو کنید از این به بعد سر ماهی تابه را نبندید تا آب آن کاملا تبخیر شود. وقتی دو طرف کوکو سرخ شد آنرا از روی اجاق بردارید. من معمولا وقتی این کوکو را درست می‌کنم زیاد درست می‌کنم و آنرا در یخچال چند روز پیاپی استفاده می‌کنم. این غذا هم آسان است و هم بسیار سالم و مفید.

نوش جان کنید

  1. لطفا طرض تهییه فرنی رو بفرمایید

  2. لطفا طرز تهیه فرنی را بنویسید

  3. بازهم سلام می شود اخرین دستورات آشپزی را برایم بفرستی تا بتوانم بهتر از آنها استفاده کنم.از این تارخ به بعد.نه نگو که حسابی دلخور می شوم.راستی اگر غذاهای مناسبی به پستم خورد بفرستم تا آشپزیت کامل بشه؟

  4. سلام اگر داخل کوکو سبزی از گردو و زرشک استفاده کنی خوشمزه تر می شود. به جای بکین پودر از آرد به مقدار کم هم می توانی استفاده کنی. راستی یادت رفت کمی سیر تازه هم اضافه کنی
    ———
    همه اینها که نوشتید یقینا نیک است ولی باور کنید این تنوع در غذاهای ایرانی را باید قبول کرد و هر نوع آن بجای خود خوب است.

Spam protection by WP Captcha-Free