۵ دی
۱۳۸۹

ملیت: نروژی
mormonsen1.jpg
توجه: مواد استفاده شده بیشتر از مقداری است که در تصاویر می بینید، تصاویر بیشتر جنبه تزئینی دارند. روغن نباتی مصرف شده نباید پیشاپیش گرم شده باشد.

مواد لازم:
● ٢۵٠ گرم روغن نباتی
● ٢۵٠ گرم شکر
● ۶ عدد تخم‌مرغ
● ٢۵٠ گرم آرد
● ١ قاشق سوپخوری آب لیمو
● ۵٠ گرم کشمش سیاه ریز
● ۵٠ گرم خلال بادام
● ۵٠ گرم شکر درشت
● ١ قاشق چایخوری پودر وانیل

mormonsen2.jpg

ظروف و وسایل لازم:
مخلوط کن همان ماشین همزن آشپزخانه، یک ظرف فر

طرز تهیه:
اول شکر و روغن نباتی را با هم در ماشین همزن خوب می زنیم تا رنگ خمیر بدست آمده سفید شود و شکر به خوبی در روغن نباتی محو شود. دقت کنید مدت هم زدن شکر و روغن طولانی است(تصویر). پس از همزدن شکر و روغن همزمان با همزدن یکی یکی تخم مرغ ها را شکسته داخل خمیر می ر یزیم و به همزدن ادامه می دهیم دقت کنید تخم مرغ ها نباید همزمان داخل خمیر ریخته شوند یکی یکی و بین هر کدام هم باید خمیر خوب هم زده شود. وقتی همه تخم مرغ ها را با خمیر مخلوط کردید حال نوبت آرد است.
mormonsen3.jpgپودر وانیل را اول با آرد مخلوط کنید بعد آرد را با الک کم کم داخل خمیر الک می کنید و همزمان با دست هم می زنید، دقت کنید در این مرحله نباید از ماشین استفاده کنید! دقت کنید آرد را به آهستگی و کم کم داخل خمیر الک کنید. توجه داشته باشید که برای تهیه این کیک از پیکن پودر استفاده نمی کنیم در نتیجه مواد خمیر باید همراه با ذرات هوا با هم مخلوط شوند تا کیک ترت شود و پف کند. در آخر آب لیمو را هم با خمیر مخلوط کنید سپس خمیر ار د ظرف فر که از قبل کاغذ قنادی در آن پهن کرده اید بریزد و با کاردک یا قاشق صاف کنید مهم نیست زیاد صاف باشد چون وقتی که آنرا در گرمای فر گذاشتید خود به خود صاف خواهد شد. روی آن را با خلال بادام و کشمش و شکر درشت تزئین کنید و آنرا در فر که قبلا تا ١٩٠ درجه سانتی گراد گرم کرده‌اید قرار بدهید. ظرف فر را در وسط فر قرار بدهید حرارت فر هم باید از بالا و پایین باشد. مدت طبخ ٢۵ تا٣٠ دقیقه. کیک زمانی آماده است که رنگ روی کیک طلایی رنگ شود.
mormonsen4.jpg

 1. 🙂

  —–
  پاسخ:
  🙂

 2. salam
  heifeh ke neveshtehatoon ghalate emlaee dashteh bashe,bejaye tort benevisim tord va zarat ba zal hast,hamoon ke mesle d hast.bazam bebakhshid fozooliye mano,dar zemn oon ghahveye baghali ro chetor dorost mikonid?
  —–
  پاسخ
  مرسی بخاطر توجه شما.
  قهوه بقلی خیلی ساده است مقداری آب را با سه چهار قاشق شیر مخلوط و در مکروفر می گذارم همین که شروع به جوشیدن کرد آنرا خارج می کنم یک قاشق چای خور سر پر قهوه نسکافه مخلوط می کنم، خوب هم بزنید تا خوش رنگ شود. دقت کنید شیر باعث سر رفتن می شود پس باید چهار چشمی مراقب آن باشید تا درست هنگام جوش امدن مکروفر را متوقف کنید

 3. سلام و ممنون. ما فرمون بالا و پاین نداره یعنی فقط یکیش رو می شه روشن کرد نه دو تاش رو با هم. نمی شه اول پایین رو روشن کنم ووقتی پخت آخر سر بالا رو روشن کنم که رنگ روش طلایی شه.
  ——
  پاسخ:
  امتحان کنید حتما به نتیجه خواهید رسد

Spam protection by WP Captcha-Free