۳۱ تیر
۱۳۸۴

ملیت: نروژی

مواد لازم برای کیک:
● ٢۵٠ گرم بادام پوست کنده
● ٢٠٠ گرم شکر
● ۵٠ گرم آرد سفید
● ٢ عدد تخم‌مرغ
● نیم دسی لیتر آب
● ١ قاشق چای خوری بیکن پودر (پودر شیرینی پزی)
● ١ تا ٢ قاشق سوپ خوری روغن یا کره
● مقداری کاغذ مخصوص شیرینی پزی

مواد لازم برای تزئین:
● ٢.۵ دسی لیتر خامه مایع
● ۵٠ گرم شکلات قهوه‌ای
● مقداری توت‌سیاه یا تمشک

ظروف و وسایل لازم:
یک ظرف کیک‌پزی (گرد به قطر تقریبی ٢٢ سانتیمتر)، ماشین آشپزخانه برای مخلوط کردن. اگر ظرف گرد نداشتید از ظروف دیگر همی می‌توانید استفاده کنید

طرز تهیه کیک:
بادام‌ها را چرخ کنید نیازی نیست کاملا به شکل پودر در آید.
شکر و تخم مرغ‌ها را با ماشین همزن آشپزخانه بزنید تا مایع سفت شود یک چیزی شبیه به خامه خواهد شد. بعد از این مرحله دیگر نباید از ماشین همزن استفاده شود. باقی مواد را، بادام خورد شده و آرد و بیکن پودر را با احتیاط به آن بیفزاید، دقت کنید زیاد نباید هم بزنید خیلی با احتیاط! آخر سر هم آب را بیفزاید و با احتیاط هم بزنید.
ظرف کیک‌پزی را با کره یا روغن آب شده خوب چرب کنید و سپس کاغذ مخصوص شیرینی‌پزی را کف ظرف کیک‌پزی پهن کنید با دست آنرا صاف کنید و همین طور دیواره ظرف را با کاغذ مخصوص شیرینی پزی بپوشانید سپس خمیر بدست آمده را در ظرف بریزید با احتیاط با قاشق روی آنرا صاف کنید. فر را تا ١٨٠ درجه گرم کنید ظرف محتوی خمیرکیک را در وسط فر قرار دهید و آنرا برای مدت ٣٠ دقیقه بپزید.
پس از اتمام کیک را با احتیاط از ظرف خارج کنید کاغذهای آشپزی را با احتیاط از آن جدا کنید سپس آنرا برای مدتی به حال خود رها کنید تا سرد شود.

روش تزئین:
مایع خامه را با ماشین همزن خوب بزنید تا سفت شود. دقت کنید زیاد از حد هم نزیند در غیر این صورت خامه تبدیل به کره خواهد شد، همین که خامه سفت شد کفایت می‌کند.
کیک را در ظرفی که می‌خواهید سرو کنید قرار دهید سپس با خامه آنرا بپوشانید با کارد یا وسیله دیگری خامه را صاف کنید (نه با این شکلی که من درست کرده‌ام! وقت نداشتم با عجله درست شده! کمی هم تنبل بودم!).
شکلات را با کارد خورد کنید و روی خامه بریزید سپس با مقداری توت‌سیاه یا تمشک تزئین کنید

نوش جان کنید

 1. salam
  mishe tarze taheyee khame cake ro tozih bedin
  mer30

  پاسخ: قبلا توضیح دادم

 2. man koli lezat mibaram az siteton va kheili khobe ke tebghe dastor amal mikonam dar miad , koli zogh mikonam va azaton manonan
  faghat man tarazo nadaram va vaghti be desilitr migin kheili rahataram ta gram 😀 inam az tanbalie man

 3. salam .mishe dastore chand shirini sade bedahid ke vaghte zyadi nabarad chon man bishtare vaghatam birone manzel hast va az tarafi ayame eid ham dar rahe bara haminam khahesh mandam toye sayt chanta dastore shirini sade ke ghashangham bashan ra bedahid mamnuun
  ——–
  تارا خانم اکثر شیرینی هایی که توضیح دادم زمان زیادی نمی گیرد.

Spam protection by WP Captcha-Free