۸ دی
۱۳۹۳

ملیت: شاید هندی!

suppe_morgh_karri_1.jpg

مواد لازم برای 4 تا 6 نفر:
● ١ عدد مرغ کوچک تقریبا ١ کیلو
● ۲ عدد سیب
● ۴ قاشق کره
● ۲ تا ۳ قاشق سوپ خوری ادویه کاری
● ۲ عدد پیاز
● ۳ هبه سیر
● مقداری گشنیز (تقریبا ۲۰۰ گرم)
● ۲ دسی لیتر آب
● ۱,۵ کیلو کنسرو گوجه فرنگی
● ۶ دسی لیتر خامه مایع
● نمک و فلفل هندی
● ١ قاشق چای خوری زردچوبه

ظروف و وسایل لازم:

یک قابلمه بزرگ، یک ماهی تابه بزرگ

طرز تهیه:
suppe_morgh_karri_2.jpg

اول گوشت مرغ را از استخوان جدا کنید و به قطعات کوچک تقسیم کنید کنار بگذارید. بعد استخوان و باقی مانده ضایعات مرغ را در قابلمه بیندازید و آب روی آن بریزید بگذارید با کمی زردچوبه بجوشد.
پس از تقریبا نیم ساعت استخوان و ضایعات را از آب مرغ جدا کنید دور بریزید و آب مرغ را برای افزودن به سوپ کنار بگذارید.

یک عدد پیاز را خرد کنید و همراه با ١ قاشق کره در ماهیتابه بریزید بگذارید کمی سرخ شود. سپس نصف گوشت مرغ را روی آن بریزید، نصف ادویه کاری را هم به آن بیفزاید و سرخ کنید تا قطعات مرغ خوب سرخ شوند. وقتی مرغ خوب سرخ شد آنرا داخل قابلمه بریزید و با نصفه دیگر مرغ و دیگر مخلفات هم همین کار را تکرار بکنید. دلیل تقسیم کردن این بخش این است که مرغ خوب سرخ شود. یک عدد مرغ به راحتی در یک ماهی تابه سرخ نمی‌شود به همین دلیل آن را به دو بخش تقسیم می کنیم. آخر های سرخ شدن مرغ هبه‌های سیر را هم خرد کنید و همران مرغ سرخ کنید.
سیب ها را هم به قطعات کوچک خرد کنید و در کمی روغن سرخ کنید و به دیگر مواد بیفزاید. گشنیز را هم بشویید و خرد کنید و در کمی کره سرخ کنید زیاد سرخ نکنید تا مزه و رنگ خود را از دست ندهد.

حالا با افزودن کنسرو گوجه فرنگی اگر کنسرو گوجه‌ها درشت هستند حتما آنها را قبل از استفاده خرد کنید، و خامه مایه و آب مرغی که در مرحله اول درست کردید همچنین نمک و فلفل بگذارید سوپ قوام بیاید. فلفل هندی را خود بر اساس ذائقه خودتان تنظیم کنید. من این سوپ را تند دوست دارم.
با چند برگ گشنیز روی سوپ را تزئین کنید. سوپ را با نان سرو کنید.

images/suppe_morgh_karri_3.jpg

نوش جان کنید

  1. درود بر خسن آقای عزیز
    من چند سالی بود که بخاطر یه سری کارا و سفر و … نیومده بودم به وبلاگ و سایتتون سربزنم. امروز رفتم سراغ اون قدیمی ها و سکته کردم! دیدم چندسالیه آپدیت نشده. کلی نگرانتون شدم. با استرس اسم شما رو به پارسی سرچ کردم و رسیدم اینجا 🙂 خوشحالم هستید و می نویسید. پاینده باشید

    پاسخ:
    مرسی بنفشه خانم شما هم پاینده باشید

  2. من از خواننده های خیلی قدیمیه سایتتون هستم، خوشحالم که هنوز مینویسید. خیلی رسپی هاتون رو دوست دارم. موفق باشید:)

Spam protection by WP Captcha-Free