۲۴ آذر
۱۳۸۳

ملیت : آسیای شرقی

مواد لازم (برای چهار نفر)
● یک عدد فیله خوک (یا سینه مرغ) تقریبا 500 گرم
● 150 گرم ماکارونی
● 150 گرم گل کلم (شاید هم کلم گل راستش را بخواهید اسمش یادم رفته)
● 150 گرم گل کلم سبزرنگ (brocoli)
● 2 تا 3 عدد فلفل سبز (زیاد تند نباشه)
● 1 عدد هویج
● 1 عدد پیاز بزرگ
● 150 گرم قارچ
● 1 عدد فلفل قرمز یا سبز یا هردو (paprica) این فلفل با اون بالایی فرق داره.
● 2 یا 3 قطعه سیر
● سوس سویا 4 تا 6 قاشق سوپ خوری
● روغن زیتون به اندازه کافی

اگر کدو هم دوست دارید می‌توانید یک عدد کدو هم بیفزاید فراموش نکنید مقدار سبزیجات زیاد تر از حد نشود.

ابزار لازم
یک ماهی تابه (یا ظرف مخصوص وُک ماهی تابه گود) ، یک قابلمه کوچک 5 لیتری یا بزرگتر

طرز تهیه:
گوشت را به قطعات 5 میلیمتر در 5 میلیمتر در 30 میلیمتری خورد کنید (احتیاجی به ابزار مهندسی برای خورد کردن گوشت ندارید ها یک دفعه نروید خط کش بردارید اندازه بزنید بگویید خُسن آقا گفت ها!!)
سیر را خوب خورد کنید آنرا در ظرفی بریزید و کمی ادویه جاتی که دوست دارید به آن اضافه کنید روغن زیتون هم به اندازه کافی به آن بیفزایید (7 تا 8 قاشق) خوب مخلوط کنید نمک و فلفل بزنید و گوشت‌ها را در داخل آن بریزید خوب مخلوط کنید. گوشت را کناری بگذارید تا بعد (گوشت را می‌توانید یکی دوساعت قبل از طبخ آماده کنید تا در روغن زیتون چند ساعت بماند).
قارچ ها رو با آب بشویید و با دستمال کاغدی خشک کنید سپس آنها را خورد کنید. پیاز را به قطعات بزرگ تقسیم کنید، کلم گل و کلم گل سبز را هم بشوید و خورد کنید برای خورد کردن و اندازه آنها می‌توانید به عکس بالا نگاه کنید احتیاج به اندازه گیری با دقت مهندسی نیست.
برای شروع من همیشه ماکارونی (Pasta) را به مدت هشت تا ده دقیقه با آب جوش می‌جوشانم و آب کش می‌کنم مکارونی را به کناری بگذارید و به سراغ گوشت بروید.
ماهی تابه را خوب گرم کنید و گوشت را دو قسمت کرده و هر قسمت را جداگانه با حرارت زیاد همراه نصف پیاز خورد شده سرخ کنید گوشت را باید مدام هم بزنید تا نسوزد و با حرارت زیاد پخته شود (در حقیقت گوشت کباب می‌شود) پس از سرخ شدن گوشت آنرا در قابلمه می‌ریزید و روی شعله کم نگاه می‌دارید هر از چند دقیقه آنرا هم بزنید تا یک نواخت گرم بماند. قسمت دیگر گوشت را هم به همان طریق سرخ کنید (کباب کنید). تقلب نکنید ها اگر همه گوشت‌ها را با هم سرخ کنید بخاطر حجم زیاد گوشت پخته می‌شود گوشت نباید پخته شود بهمین خاطر نوشتم کباب چون اگر گوشت در حال سرخ شدن آب پس بدهد خوب نمی‌شود. نیمه دیگر گوشت را هم در قابلمه بریزید فراموش نکنید که محتویات قبلمه را هر از چند دقیقه هم بزنید.
دیگر مواد را هم به دو قسمت تقسیم کرده و با روغن و حرارت زیاد سرخ کنید. دیگر مواد هم نباید چنان طبخ شوند که آب‌پز شوند و پیشتر باید این غذا سرخ شود و نه پخته حالا ماکارونی را هم به دیگر محتویات قابلمه بیفزاید و باقیمانده مواد را هم پس از اینکه سرخ شدند در قابلمه بریزید و حرارت را زیاد کنید و سوس سویا به آن بیفزاید و به مدت کوتاه خوب مخلوط کنید.
غذای شما آماده است.

نوش جان کنید

  1. ino dorost kardam dastetoin dard nakone, vaghean khoshmaze bod.

Spam protection by WP Captcha-Free