۲۱ مهر
۱۳۹۲

این دستور را از روی یک فیلم یوتوب تهیه کردم، اگر زبان فرانسه می‌دانید می‌توانید ویدئو را اینجا ببینید. من این غذا را به عنوان پیش غذا سرو کردم ولی اگر دوست داشته باشید می‌توانید به عنوان غذای اصلی هم استفاده کنید.

ملیت: فرانسوی

klafoti_de_corgett_1.jpg

مواد لازم:
● ۴ عدد کدو
● ۷۵ گرم پنیر پارمیجانو رنده شده
● ۴ تخم مرغ
● ٣۰ گرم آرد
● ۵۰ گرم خامه مایع
● ١ عدد پیاز
● ١ حبه سیر
● چند برگ ریحان
● چند قاشق سوپخوری روغن زیتون
● نمک
● فلفل
● کاری

ظروف و وسایل لازم:

همزن، یک ظرف بزرگ، فنجان کاغذی قنادی

طرز تهیه:
klafoti_de_corgett_2.jpg

کدو ها را قطعه قطعه کنید (١ سانتیمتر مکعب)
پیاز داغ گرفته سیر خرد کرده را اضافه کنید بعد از یکی دو بار هم زدن کدوها را اضافه کنید. سرخ کرده تا کدوها کمی سرخ شوند (تقریبا ١۰ دقیقه).
در یک ظرف تخم مرغ ها را بشکنید، خامه مایع را افزوده، هم بزنید نمک و فلفل و کاری را هم اضافه کنید. ریحان را خرد کرده به آن بیفزاید. پنیر را هم رنده کنید و به مخلوط بیفزاید.
وقتی کدوها آماده شدند آنها را خارج کرده سعی کنید اگر آب دارد، آب آنرا دور بریزد، به آب آن نیازی نیست. کدوها کمی که سرد شدند به مخلوط تخم مرغ افزوده، آنها را در ظرف مورد نظر خود بریزد در فر بگذارید. ظرف‌های مختلفی برای اینگونه غذاها وجود دارد من از ظروف چینی مخصوص فر استفاده کردم. دیگر ظروف هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد فقط اندازه آنها نباید زیاد بزرگ باشد. از ظروف کاغذی یک بار مصرف برای کیک فنجانی هم می‌توانید استفاده کنید.
فر را تا ٢۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. ظروف را داخل فر قرار دهید و برای مدت ٢۵ تا ٣۰ دقیقه بپزید، دقت کنید که کیک ها طلایی رنگ شده باشند. مدت تقریبی است، چون این مدت بستگی به اندازه ظروف و حجم مواد داخل آن دارد.

images/klafoti_de_corgett_3.jpg

نوش جان کنید

 1. تقریبا مثل املت می‌شه. نه؟

 2. سلام
  با این مقدار مواد چند تا فنجون می شه درست کرد؟

  ——-
  پاسخ:
  این مقدار در ظروفی که من استفاده کردم 8 تا 10 عدد می شود.

 3. با سلام و تشکر
  آقا من تو کلیپ دیدم طرف برگ ریحون رو تازه تازه از یه گلدون چید و ریخت تو غذا خیلی به دلم نشست گفتم یه مطلب راجع به گشت سبزی تو گلدون بنویس
  دوم اینکه ایا این خرچنگ های آب شیرین( یعنی تو رودخونه ها) قابل خوردن هستن مثل خرچنگ دریایی یا نه؟

  ——-
  پاسخ:
  خرچنگ خور نیستم در نتیجه آگاهی چندانی هم از خرچنگ ندارم نه نوع دریایی آن نه آب شیرین آن

Spam protection by WP Captcha-Free