۱۴ بهمن
۱۳۸۷

ملیت: نروژی
keykekhamevakopot1.jpg
مواد لازم برای کیک:
● ٢٢۵ گرم کره یا روغن
● ٣ عدد تخم مرغ
● ۴.۵ دسی لیتر شکر
● ٣.۵ دسی لیتر آرد
● ۵ قاشق سوپخوری پودر کاکائو
● ٢ قاشق چای خوری پودر وانیل
● ٢ قاشق چای خوری بیکن پورد
● ٢ دسی لیتر آب
مواد لازم برای تزئین:
● ۴٠٠ گرم یا یک قوطی کمپوت هلو
● ١ دسی لیتر مربای زرد آلو
● ٣ دسی لیتر خامه مایع
● مقداری هم شکلات تیره خورد شده (خلال شده)
ظروف و وسایل لازم:
یک قابلمه کوچک، یک قالب کیک گرد به قطر تقریبی ٢۴ سانتیمتری، ماشین میکسر آشپزخانه، الک یا یک چیزی شبیه به این
طرز تهیه:
keykekhamevakopot2.jpg
کره یا روغن را آب کنید. شکر و تخم مرغ را با ماشین همزن آشپزخانه (میکسر) خوب بزنید تا سفت و سفید رنگ شود.
همه مواد، آرد، وانیل، بیکن پودر و کاکائو را در ظرفی مخلوط کنید و بعد بوسیله یک الک یا صافی که در این تصویر می‌بینید کم کم به مخلوط تخم مرغ و شکر که قبلا خوب زدید اضافه کنید و هم بزنید وقتی خوب همه مواد مخلوط شد، آب و کره آب شده را هم کم کم به مخلوط بیفزاید تا خمیر کیک آماده شود.
قالب کیک را با کمی روغن چرب کنید بعد خمیر کیک را داخل آن بریزید
قالب کیک را داخل فر که قبلا تا ١٧٠ درجه سانتی گراد گرم کرده‌اید در یکی از طبقه‌های پائین فر قرار بدهید و برای مدت ۵٠ دقیقه بپزید.
وقتی کیک آماده شد آنرا از فر خارج کنید، بگذارید سرد شود. وقتی سرد شد آنرا بصورت افقی به دو قسمت تقسیم کنید. برای تقسیم کردن کیک من اول از یک چاقو تیز استفاده می‌کنم و دور تا دور آنرا می‌برم و بعد به وسیله نخ نازک که وسط بریدگی چاقو قرار می‌دهم و از دو طرف می‌کشم به طرف خودم و کیک را به دو کفه تقسیم می‌کنم(کیک قرار است دو طبقه شود).
حالا یکی دوتا نصفه از کمپوت هلوها را برای تزئین کنار بگذارید و باقی را با ماشین میکسر همراه با مربا خوب مخلوط کنید (بزنید تا خورد شود) فقط زیاد له نشود. آب کمپوت را نباید استفاده کنید.
خامه مایه را هم جداگانه با ماشین بزنید تا سفت شود و به صورت خامه در آید.
حالا اول یکی از طبقه‌های کیک را در ظرفی که می‌خواهید کیک در آن سرو شود قرار بدهید و با مقداری از مخلوط له شده هلو و مربا روی آنرا بپوشانید، زیاد نباشد همین که یک لایه نازک باشد کافی است. بعد هم یک لایه نازک خامه روی مخلوط کمپوت بریزد و آنرا خوب صاف کنید.
حالا طبقه دوم کیک را روی آن قرار بدهید. روی طبقه دوم و اطراف کیک را اول با خامه کاملا بپوشانید و صاف کنید و بعد با کمپوت هلو هایی که سالم کنار گذاشته بودید به صورتی که در تصویر می‌بینید تزئین کنید، شکلات‌های خورد شده (خلال شده) را هم در پایان روی آن بپاشید.
keykekhamevakopot3.jpg
نوش جان کنید

  1. daste shoma dard nakone mamnon

Spam protection by WP Captcha-Free