۱۷ اردیبهشت
۱۳۹۴

توضیح: این نوع نان خشک را اکثر نروژی‌ها می‌خورند. معمولا آنرا از فروشگاه می‌خرند، ولی آنهایی که نان خشک را با سلیقه خودشان می‌خواهند به سبک و سیاق خود نان خشک درست می‌کنند. خاصیت این نوع نان‌ها بسیار زیاد است. خصوصا که اکثرا از دانه‌های مقوی روغنی تهیه می‌شوند. در ضمن برای نگهداری هم بسیار مناسب هستند و به علت خشک بودن به این زودی‌ها خراب نمی‌شوند.
ملیت: نروژی

knekkebrod_1.jpg

مواد لازم:

● ۴ دسی لیتر جو پرک Rolled oats
● ۱.۵ دسی لیتر تخم گل آفتابگردان بدون پوست
● ۱.۵ دسی لیتر کنجد
● ۱.۵ دسی لیتر تخم کتانlinseed
● ۱.۵ دسی لیتر مغز گردو خرد کرده
● ۱ دسی لیتر مغز تخمه کدو (تخمه کدو پوست کنده)
● ۲ قاشق سوپخوری سیاه دانه
● ۱ قاشق چای‌خوری نمک
● ۳ قاشق سوپخوری روغن زیتون
● ۱ لیتر آب جوش
knekkebrod_2.jpg

ظروف و وسایل لازم:

یک ظرف بزرگ، دو ورق کاغذ قنادی، دو عدد سینی فر

طرز تهیه:

همه مواد خشک را با هم در ظرف بزرگی مخلوط کنید. بعد آب جوش را روی آن بریزید و خوب مخلوط کنید وقتی مواد کاملا مخلوط شد، روغن زیتون را هم اضافه کنید هم بزنید. خمیر را بگذارید برای پنج دقیقه‌ای بماند.
images/knekkebrod_3.jpg

حالا کاغذ قنادی را روی سینی فر پهن کنید و خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را روی یکی از سینی‌ها پوشیده با کاغذ قنادی بریزید و با ته قاشق پهن کنید به شکلی که سطح سینی را بپوشاند. دقت کنید تا کلفتی نان از ۴ تا ۵ میلیمتر بیشتر نباشد. وقتی خمیر کاملا پهن و یکنواخت شد، بوسیله یک خط کش خمیر را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید تا به شکلی که در تصویر می بینید در آید.
فر را روی ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و اگر فر شما پنکه دار است، حتما از پنکه هم استفاده کنید تا نان یکنواخت خشک شود. این نان در حقیقت طبخ نمی‌شود بلکه ما آنرا خشک می‌کنیم. به همین دلیل است که آنرا روی درجه کم قرار می‌دهیم.
نان را اول برای مدت ۴۵ دقیقه روی ۱۵۰ درجه خشک کنید، سپس هنگامی که امکان برداشت قطعات باشد قطعات نان را از روی کاغذ بردارید و روی سینی بگذارید و از این به بعد روی درجه ۱۰۰ درجه سانتی گراد خشک کنید. مدت خشک کردن نان متفاوت است و بستگی به فر شما همچنین کلفتی نان دارد. من معمولا بین ۱.۵ تا ۲ ساعت خشک می‌کنم.
این نان مخصوصا برای عصرانه بسیار گوارا است.
images/knekkebrod_4.jpg

نوش جان کنید

 1. سلام

  من وب سایتت رو خیلی دوست دارم
  دیر به دیر آپدیت میکنی ، من ماهی چند بار سر میزنم و میبینم که خبری نیست
  عاشق غذا ها و دستور پخت هات شدم توو این چند سال اخیر. کارت درسته
  امیدوارم موفق باشی و سالم. و زود به زود هم آپدیت کنی

  آدرس ایمیل رو از ترس اسپم درست وارد نکردم ببخشید رفیق

Spam protection by WP Captcha-Free