۸ شهریور
۱۳۹۲

padron_01-b.jpg

ملیت: اسپانیایی
توضیح: این پیش غذا هم از خانواده تاپاس‌ها است (تاپاس: یک، دو، سه) که می‌توان آنرا همراه چند نوع تاپاس دیگر به عنوان غذای اصلی، یا اینکه به عنوان یک پیش غذا (مزه) همراه شراب یا دیگر نوشیدنی‌ها سرو کرد.

مواد لازم:
● پادرون (Padron Peppers) به مقدار نیاز
● روغن به مقدار کافی برای سرخ کردن
● نمک زبر (نمک دریایی)

ظروف و وسایل لازم:
یک ظرف برای سرخ کردن

طرز تهیه:
padron_02.jpg
اینکه به آن پادرون می‌گویند یک نوع فلفل دلمه‌ای کوچک است که تقریبا دو تا سه بند انگشت قد دارد. معمولا این نوع فلفل تند نیست ولی گاهی بعضی از آنها کمی تا قسمتی تند هستند.

من اولین بار آنرا در اسپانیا خورم. بعد هر چه گشتم توی نروژ چیزی به این شکل و شمایل پیدا نکردم به همین دلیل چندی بعد روی نت بذر (این هم یک آدرس دیگه) آنرا پیدا کردم و امسال برای اولین بار خودم آنرا کشت کردم. کشت آن هم مثل دیگر انواع فلفل دلمه‌ای بسیار ساده است حتی آنرا می‌توانید مثل من در گلدان کوچک هم کشت کنید. این تصویری که می‌بینید بوته بیچاره تا همین یکی دو هفته پیش توی یک گلدان 25 سانتیمتری بود. دلم برایش سوخت با خودم گفتم بی انصاف این گیاه بیچاره که این همه ثمر می‌دهد لیاقت این را دارد که جا و مکان بهتری داشته باشد. همین طور که در این یکی تصویر padron_03.jpgمی‌بینید برادر بزرگتر او را قبلا در یک گلدان بزرگتر کاشته بودم و به همین دلیل به وفور ثمر داده بود، بطوری که هر هفته حداقل 10 تا 15 تا فلفل از آن می‌چیدم.

این هم دستور تهیه:
پادرون ها یا همان فلفل دلمه‌ای های کوچک را بشویید و کاملا با دستمال کاغذی خشک کنید. روغن را برای سرخ کردن داغ کنید. بعد پادرون‌ها را در آن بریزید. مقدار روغن باید به اندازه‌ای باشد که پادرون‌ها در آن شناور شوند. فلفل‌ها را تا زمانی که همه طرف‌های آن سرخ شده باشد سرخ کنید. آنها را با احتیاط خارج کنید و روی دستمال کاغذی بریزید تا روغن آن گرفته شود بعد در ظرفی که می‌خواهید آنرا سرو کنید بریزید و روی آن را مقداری نمک زبر (نمک دریایی) بریزید.
همان طور که گفتم آنرا یا به عنوان تاپاس سرو کنید یا پیش غذا و یا مزه عرق خوری.

padron_05.jpg

نوش جان کنید

  1. ما این فلفلا رو تو همدان داریم. بهش میگیم فلفل بیوَر (bivar)

  2. خیلی وقت بود اینجا نیومده بودم شاید بدلیل فیلترینگ مثل همیشه عالیه

  3. رو آتیش هم کباب بشه خوشمزه می شه ها بلکه بهتر از این

  4. سپاسگزارم از لطف شما. همیشه پاینده و سرخوش باشد

  5. سلام. من از ابتدای کار وبلاگ نویسی که با نوشته ها و غذاهای شما آشنا شدم هرروز باید به شما سر بزنم. از اینکه سلامت هستید خوشحالم و امیدوارم همیشه سرحال و سلامت باشید.من فلفل های معمولی و کوچک یعنی فلفل سبز را به همین شیوه درست می کنم و این تاپاس که دیگه حتما محشره. منتظر کارهای جدیدتان هستم.

Spam protection by WP Captcha-Free