۱۹ آبان
۱۳۸۵

گویا احترام به کار و زحمت دیگران در بین ما ایرانی‌ها بدجوری رنگ و بوی اسلامی گرفته!
حضرات مالکین این سایت بدون اجازه من بیشتر مطالب اینجا را کپی کرده‌اند، درست مثل اینکه ملک پدریشان باشد و آنرا بدون در نظر گفتن شرایط استفاده از این مطالب باز تولید می‌کنند.
من بطور کلی با کپی کردن مطالبی که روی وبلاگ‌هایم می‌نویسم مخالفتی ندارم تنها یک چیز است که مرا شدیدا عصبانی می‌کند، توضیح می‌دهم تا روشن شوند آنهایی که گویا کمی خواب تشریف دارند.
دست چپ وبلاگ زیر لینک‌ها شرایط استفاده از این مطالب ذکر شده و این شرایط بسیار ساده هستند. هر نوع استفاده تجاری از این مطالب ممنوع است.
بطور کلی من با کار فرهنگی که بابت آن پول تقاضا می‌کنند مخالفم. به همین خاطر هم هست که هیچ گاه تبلیغات تجاری روی این وبلاگ قرار نخواهم داد، حالا به چه دلیل مالکین این سایت به خود اجازه می‌دهند که ثمره کار و زحمت مرا برای کار تجاری خود استفاده کنند بر من پوشیده است!! تا آنجایی که من تشخیص می‌دهم کار این حضرات مجانی نیست و صفحه سایت‌شان پر است از تبلیغات، در نتیجه انتشار این نوشته‌ها در سایت نامبرده غیر قانونی و غیر اخلاقی است.
پ.ن.: پس از انتشار این پست مسئولین سایت نامبرده مطالب را از سایت حذف کردند.

 1. حسن آقا دست شما درد نکنه به خاطر برای تلاشتون و برقراری فرهنگ خوب ایرانیها که البته اگر سؤ استفاده از زحمات دیگران نکنند.

  شاپور

 2. dorood bar shoma
  lotfan va age ke baratoon emkan dareh mataleb e baegheboonitoon ro bishtar konin. darzemn age mishe lotf konin va begin che maddeiee ro roye ghalamehaye mo zadin ke hefzeshoon koneh. yek khaesh ham daram ke age mishe ash e sholeye mashadi ro ham dar site bezarin albatteh age zahmati nist.
  buseh@hotmail.com
  —–
  پاسخ:
  ماده بخصوصی به قلمه های مو نزدم همین که در خاک قرار بگیرند کفایت می کند.
  آش شله مشهدی هم بلد نیستم! آخه من شیرازی هستم

 3. خدا پدر سایت ایرانیان انگلیس رو بیامرزه که شرافتش رو داشتند و مطالب شما رو حذف کردند. من بالشخصه از آقای آرمین هم تشکر میکنم که با شجاعت و صداقت در این مورد توضیح دادند و مسئله به شکلی متمدنانه حل شد. ولی حالم خیلی گرفته شد وقتی مطلب شما در مورد حلیم را دقیقا (با کمی تغییر) در این سایت دیدم http://alturl.com/k4pq خوب همانطور که ملاحظه می کنید این آقایان و خانمهای بی هنر مسیحی هم تشریف دارند. اینها نور را دیده اند و مثل ما گمراه نیستند. آهای مسیحی های اون سایت کیفیت نور چگونه بود که شما را به دزدی کشاند. شما ها راستی راستی باورتون شده که دنیا تاریکه و کسی دزدی شما رو نمی بینه. حالا میخواهید دزدی کنید حداقل به اسم خودتون دزدی کنین چرا اینها رو به پای مسیح مادر مرده میذارین

 4. lمن این مطالب را برای آرشیو خودم پرینت کردم بسیار عالی هستند ولی نمیدونم چرا بعضی وقت ها در حین پرینت همه نوشته ها بر عکس میشوند می خواستم بدونم شما خودتون عمدا” این کار رو کردین یا settinge سیستم من مشکل داره
  ممنون از سایت عالی و مفیدتون
  ++++++
  پاسخ:
  خیر قربان من به سیستم کاری نکرده ام. درضمن اگر نوشته آنرا روی نت گذاشتم پس یقنا پرینت گرفتن از نوشته هم اشکالی نباید داشته باشد.
  اگر من اعتراضی کردم به این سایتهای رژیم است که مثل دزدها می‌آیند اینجا، زحمات مرا می‌دزدند و به نام خود منتشر می‌کنند.

 5. salam agha Hassan gol man fekr mikonam hich eshkali nadare ke digaran dozdiye sharafetmandane bekonand.in sabet mikone ke cheghader ghazahaye shoma khoshmaze ve jananas.lenge nadarid har chi dorost kardem mesle mesle khodesh dar omad.midoni mersi yani tashakor.ha ha ha

 6. من هیچ میلی از شما دریافت نکرده‌ام. بار اول هم چنان عصبانی شدم که فقط پیامی از طریق سیستم پیامگیر شما ارسال کردم ولی دیدم برخلاف اعتراض من شما نه تنها مطالب را برنداشتید که مطالب دیگری را هم کپی و منتشر کردید. در مورد تجاری بودن سایت شما نیازی به توضیح نیست سایت شما پر از تبلیغات است و به چنین سایتی می‌گویند سایت تجاری، حالا فرقی نمی‌کند که شما آنرا در اوقات فراغت می‌نویسید یا اوقات کاری، در عمل نتیجه کار یکی است.
  همین جا مجددا با صراحت از شما استدعا می‌کنم مطالب را از سایت خود حذف کنید. این یک کار فرهنگی است و باید در یک محیط بدون تبلیغ منتشر شود. چنانچه سایتی با مشخصات یک سایت غیر تجاری راه اندازی کردید مجاز خواهید بود با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید.

 7. سلام خسن آقا
  اولا به خاطر سایت تون به شما تبریک میگم چون واقعا از آن لذت میبردیم , دوما ما اصلا فکر نمی کردیم از نوشتن مطالبتون در سایت ما ناراحت شوید و در اولین ایمیلی که دادیدو نوشتید: بدون ذکر منبع این کار را کرده اید فکر کردیم که شاید منظورتون نوشتن منبع سایت و نوشتن لینک دستورالعمل هاتون هست که اینکار رو به سرعت انجام دادیم و حتی برایتان در همین سایت پیغام نوشتیم که اگر مایل هستید لینک دستورالعمل آشپزی شما را بجای نوشتن آن بگذاریم و اگر مایل نبودید کلا تمام مطالب را برداریم . متاسفانه نمیدانم آیا جواب های ما و استعلام های ما به شمارسیده یا خیر ؟
  همون طور که میبینددر تمام دستور العمل ها اسم سایت شما آورده شده است و بنابر این ما اصلا قصد نداشتیم زحمات شما را به نام خودمان چاپ کنیم و تمام کاربران میبینند که اسم سایت شما سه بار برده شده یکی در سرلوحه وعنوان و یکی پائین دستورالعمل و یکی هم بعنوان لینک مستقیم
  بنابر این دیگر چگونه کاربران فکر میکنند این کار سایت ما بوده است وقتی سه بار و سه جا اسم سایت شما بعنوان منبع ذکر شده است . .ولی کلا در مورد ما اشتباه کرده اید اگر مایل نیستید حتی لینک مستقیم به صفحات شما بدهیم مسئله ایی نیست همه صورت غذاها را برمیداریم . ولی شما هم در سایت خود بنویسید که ما سه بار از شما استعلام کردیم که آیا ممکن است منبع را بنویسم و یا اینکه اگر مایل بودید لینک بدهیم و اگر نه مطالب را برداریم ؟ ولی هیچ پاسخی از شما دریافت نکردیم . بهتر نبود به ما ایمیلی میداید و صریحا میگفتید که مطالب را بردارید . و الا ما خیلی مطالب اعم از هر موضوعی را چه سیاسی چه فرهنگی و چه هنری را از خیلی جاها مینویسیم و منبع راهم ذکر میکنیم و مسئله ایی هم تاحالا خوشبختانه با هیچ سایتی نداشتیم, و سایت شما اولین سایتی است که چنین پیغامی داده است .در مورد تچاری بودن سایت هم شما اشتباه کرده اید ما این سایت را بخاطر ایرانی بودن و در غربت بودن و اینکه در انگلستان هیچ سایتی مخصوص ایرانیان انگلستان نبود ساختیم و این شغل ما نیست بلکه کاری در ساعات فراغت ما بوده است و بدین وسیله جای خالی همزبانان و جامعه ایران را به نحوی در زندگیمان پر میکردیم . ولی به هر حال ما به کار شما احترام بسیاری قائلیم و بنا به احترام کاری مطالب شما را کاملا برداشته و حتی از گذاشتن لینک مستقیم نیز خودداری خواهیم کرد . امیدوارم در کارهایتان همیشه موفق باشید و انشالله این پیغام به دستتان برسد اگر مایل بودید کپی ایمیل هایی که برای شما فرستادیم را برایتان دوباره بنویسیم فقط به این جهت که بدانید ما از ابتدا قصد داشتیم با شما ارتباط داشته باشیم .
  سایت ایرانیان انگلستان

 8. عجب!ای بابا بدون اجازه رفته مو به مو کپی کرده هیچ،حتا یه ذکر ناقابل از منبع هم نکرده! واقعن تاسف آوره چی می شه گفت حسن آقا جان.
  چند باره هی کامنت می گذارم ولی کامنتدونی خطا می ده،راست کلیک هم ممونعه که قبلش کپی کنم،(راستی من موندم این طرف چه جوری کپی کرده!!) خلاصه یه فکر به حالش بکن حسن آقا.خواستم بگم من عاشق اون باغچه ی سبزی تون شدم.واقعن سبزی هایی به این تر وتمیزی و خوش قیافه ای در اسکاندیناوی بار آوردن هنر می خواد که اونم فقط متعلق به حسن آقاست.

 9. سلام واقعا متاسفم ! ولی خوب یکی از بدیهای این بلاگ نویسی اینه که هر کسی میتونه نوشته ها و مطالب رو کپی کنه و به اسم خودش انتشار بده . بلاگهایی مثل بلاگ شما میتونه ازش راحت سو استفاده بشه , چه بسا که شاید تو ایران تابحال از تمام ریسپتهای شما کتاب آشپزی هم چاپ شده باشه . خلاصه ایرانی جماعت که کپی رایت نداره و فرهنگ کپی رایت رو بلد نیست و احتمالا اصلا علاقه ایی هم به یادگیریش نداره . بخاطر همین هم هیچکس از این کپی هایی که میکنه احساس شرم و گناه نمیکنه . در هرصورت باز متاسفم ! ولی تاسف خوردن هم دیگه کم کم فایده نداره . با بهترین آرزوها . سبز باشید.
  —————
  پاسخ:
  به همین خاطر نوشتم در دیزی باز است حیای گربه کجا رفته. ما ملت باید به حق و قوق دیگران احترام بگذایرم و تا زمانی که به این درجه از درک نرسیدیم وضع مملتمان هم بر همین روال خواهد چرخید.

 10. خسن آقا جان
  علاوه بر ضرب المثل به جای «در دیزی وازه، حیای گربه کجاست» اصطلاح «گربه دزده» رو هم داریم که مصداقش این حضراتند. بقول مادر بزرگها، دست و پنجولت درد نکنه با همه این زحماتی که می کشی.
  ———
  پاسخ:
  کجایی رفیق مدتهاست ازت خبری نیست حداقل این مطلب باعث شد رد پای شما را بگیریم

Spam protection by WP Captcha-Free