- چنچنه - http://chenchene.com -

نمودونم چیچی (باور کنید اسمشو نمی‌دونم)

Posted By Hasanagha On بهمن ۲۰, ۱۳۸۵ @ ۸:۵۲ ب.ظ In غذاهای ایرانی,غذاهای گوشتی | 23 Comments

توضیح: این غزل [1] همشهری ما نوشته بود که جگر خریده که داره خراب میشه سوال کرده بود اگه میشه براش یک دستور غذا با جگر توضیح بدم این هم دستور همشهری.
ملیت: ایرانی
rob_jigar1.jpg
مواد لازم:
● ۵٠٠ گرم دل و جگر مرغ
● ١ عدد پیاز
● مقداری رب انار (توضیح می‌دم)
● نیم قاشق چای خوری زردچوبه
● مقداری کم نمک
● روغن به مقدار کافی
● نیم لیوان آب سرد

ظروف و وسایل لازم:
یک ماهی تابه

طرز تهیه:
اول پیاز رو پوست بکنید و خورد کنید و با مقداری روغن توی ماهی تابه سرخ کنید. هم زمان که پیاز سرخ می شه دل و جگر مرغ را به قطعات کوچک تقریبا 2 سانتیمتری خورد کنید. وقتی پیاز سرخ شد دل و جگر را به آن اضافه کنید زردچوبه بزنید و سرخ کنید تا رنگ آن از رنگ جگر به رنگ قهوه‌ای ملایم برگرده. حالا آب رو روی اون بریزید بگذارید یکی دو جوش ملایم بزند (تقریبا 2 تا 3 دقیقه).
رب انار را کم کم به آن بیفزاید و بگذارید ملایم بجوشد و کمی هم نمک بزنید و مزه آنرا کنترل کنید این قسمت بستگی دارد به استادی شما در شناخت مزه به، همین خاطر است که مقدار رب انار را توضیح ندادم این بستگی به ذائقه شما دارد. با ترکیب رب انار و نمک باید مزه مطلوب را بدست بیاورید. بعضی حتی برای از بین بردن ترشی زیاد از حد بعضی رب انارها مقدار یک قاشق یا بیشتر هم شکر به آن می‌افزایند. توضیح دادن این گونه غذا ها بسیار مشکل است، مشکل این است که نمی‌توان انداز درستی از این مواد را ارائه داد. زیرا ذائقه ها با هم فرق دارند و همچنین مزه این گونه چاشنی ها با هم فرق دارند.
rob_jigar2.jpg
نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=77

URLs in this post:

[1] این غزل: http://www.shahr-e-gheseh.blogspot.com/

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.