- چنچنه - http://chenchene.com -

سوپ کدو

Posted By Hasanagha On مرداد ۱۵, ۱۳۹۰ @ ۸:۰۰ ب.ظ In سوپ‌ها | 7 Comments

ملیت: ایتالیایی/فرانسوی
توضیح: دروغ چرا ملیت این سوپ را بعضی ایتالیایی و بعضی دیگر فرانسوی می‌دانند، حقیر تقصیر گمانه زنی‌های دیگران را به گردن نمی‌گیرم! توضیح دیگه اینکه نگید خُسن آقا دیوانه شده ها وسط تابستون سوپ درست کرده ها! باور کنید وقتی از مسافرت برگشتم دیدم به تعداد آخوندهای توی ایران توی باغچه خونه کدو سبز شده!

suppe_kado.jpg [1]

مواد لازم برای چهار نفر:
● ١ کیلو گرم کدو
● ٨ دسی لیتر آبگوشت مرغ
● ٧ دسی لیتر خامه مایع یا کرم فرش
● ٣ قاشق سوپخوری ریحان خرد کرده
● ٣ قاشق سوپخوری جعفری خرد کرده
● ١ عدد پیاز
● نیم دسی لیتر روغن زیتون دست افشان!
● ٢ حبه سیر
● ۶٠ تا ٧٠ گرم پنیر پرمزان
● نمک و فلفل به مقدار کافی

ظروف و وسایل لازم:

یک قابلمه تقریبا ٧ تا ٨ لیتری یک ماهی تابه

طرز تهیه:

توضیح: منظور من از روغن زیتون دست افشان، همان روغنی است که بدون حرارت فشرده می‌شود و اولین پروسه روغن گیری است. معمولا روغن زیتون‌های کمتر مرغوب را یا همراه با حرارت میفشارند و روغن گیری می‌کنند و همچنین چندین بار تفاله‌های باقی مانده را چرخ و مجددا می‌فشارند و روغن کمتر مرغوبی را با این روش تولید می‌کنند.
کدوها را پوست بکنید و از درازا به چهار قسمت تقسیم کنید بعد هم هر قسمت را به قطعات کوچک دو سانتی تقسیم کنید. سیر و پیاز را هم پوست بکنید و خرد کنید.
روغن زیتون را روی حرارت متوسط قرار دهید و قبل از سرخ کردن دیگر مواد، چند دقیقه‌ای پیازها را در آن سرخ کنید، نیازی نیست پیاز کاملا سرخ شود، همین که کمی نرم شد کافی است. حالا کدوهای خرد شده را همراه با ریحان خرد شده، سیر و نمک به پیازها بیفزاید و برای مدت ١٠ تا ١۵ دقیقه سرخ کنید. دقت کنید در این پروسه کدوها باید نرم و کمی طلایی رنگ بشوند، اگر زمان کمتر یا بیشتری نیاز بود خودتان زمان را تنظیم کنید.
فلفل بزنید و آبگوشت مرغ را به سوپ بیفزاید و بگذارید با حرارت بسیار کم برای ١٠ دقیقه بپزد. دقت کنید سوپ نباید با شتاب بجوشد همین که در حد نقطه جوش باشد کافی است. پس از ده دقیقه سوپ را از آتش کنار بزنید و یک چهارم آنرا نگه دارید و باقی مانده (سه چهارم) را با گوشت کوب برقی چرخ کنید، تا یک دست شود. حالا سوپ چرخ شده را به ظرف سوپ برگردانید. خامه مایع یا کرم فرش، جعفری خرد کرده و پنیر پرمزان رنده شده را به سوپ اضافه کنید پس از یکی دو جوش سوپ شما حاضر است. برای تزئین سوپ مقداری از پنیر پرمزان را قبل از رنده کردن ورقه ورقه نازک کنید و همراه با کمی جعفری و یکی دو قطعه کدوی باقی مانده در سوپ استفاده کنید.
سوپ را می‌توانید با نان [2] [+ [3]] [+ [4]] سرو کنید.

suppe_kado2.jpg [5]

نوش جان

Tweet [6]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=319

URLs in this post:

[1] Image: http://chenchene.comimages/suppe_kado1.jpg

[2] نان: http://chenchene.com/?cat=7

[3] +: http://chenchene.com/?p=126

[4] +: http://chenchene.com/?p=123

[5] Image: http://chenchene.comimages/suppe_kado2.jpg

[6] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.