- چنچنه - http://chenchene.com -

کیک مور مونسن (کیک مادر مونسن)

Posted By Hasanagha On دی ۵, ۱۳۸۹ @ ۱۰:۰۴ ب.ظ In دسرها,شیرینی‌ها,غذاهای خارجی | 3 Comments

ملیت: نروژی
mormonsen1.jpg
توجه: مواد استفاده شده بیشتر از مقداری است که در تصاویر می بینید، تصاویر بیشتر جنبه تزئینی دارند. روغن نباتی مصرف شده نباید پیشاپیش گرم شده باشد.

مواد لازم:
● ٢۵٠ گرم روغن نباتی
● ٢۵٠ گرم شکر
● ۶ عدد تخم‌مرغ
● ٢۵٠ گرم آرد
● ١ قاشق سوپخوری آب لیمو
● ۵٠ گرم کشمش سیاه ریز
● ۵٠ گرم خلال بادام
● ۵٠ گرم شکر درشت
● ١ قاشق چایخوری پودر وانیل

mormonsen2.jpg

ظروف و وسایل لازم:
مخلوط کن همان ماشین همزن آشپزخانه، یک ظرف فر

طرز تهیه:
اول شکر و روغن نباتی را با هم در ماشین همزن خوب می زنیم تا رنگ خمیر بدست آمده سفید شود و شکر به خوبی در روغن نباتی محو شود. دقت کنید مدت هم زدن شکر و روغن طولانی است(تصویر [1]). پس از همزدن شکر و روغن همزمان با همزدن یکی یکی تخم مرغ ها را شکسته داخل خمیر می ر یزیم و به همزدن ادامه می دهیم دقت کنید تخم مرغ ها نباید همزمان داخل خمیر ریخته شوند یکی یکی و بین هر کدام هم باید خمیر خوب هم زده شود. وقتی همه تخم مرغ ها را با خمیر مخلوط کردید حال نوبت آرد است.
mormonsen3.jpgپودر وانیل را اول با آرد مخلوط کنید بعد آرد را با الک کم کم داخل خمیر الک می کنید و همزمان با دست هم می زنید، دقت کنید در این مرحله نباید از ماشین استفاده کنید! دقت کنید آرد را به آهستگی و کم کم داخل خمیر الک کنید. توجه داشته باشید که برای تهیه این کیک از پیکن پودر استفاده نمی کنیم در نتیجه مواد خمیر باید همراه با ذرات هوا با هم مخلوط شوند تا کیک ترت شود و پف کند. در آخر آب لیمو را هم با خمیر مخلوط کنید سپس خمیر ار د ظرف فر که از قبل کاغذ قنادی در آن پهن کرده اید بریزد و با کاردک یا قاشق صاف کنید مهم نیست زیاد صاف باشد چون وقتی که آنرا در گرمای فر گذاشتید خود به خود صاف خواهد شد. روی آن را با خلال بادام و کشمش و شکر درشت تزئین کنید و آنرا در فر که قبلا تا ١٩٠ درجه سانتی گراد گرم کرده‌اید قرار بدهید. ظرف فر را در وسط فر قرار بدهید حرارت فر هم باید از بالا و پایین باشد. مدت طبخ ٢۵ تا٣٠ دقیقه. کیک زمانی آماده است که رنگ روی کیک طلایی رنگ شود.
mormonsen4.jpg

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=194

URLs in this post:

[1] تصویر: http://chenchene.com/images/mormonsen1.jpg

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.