- چنچنه - http://chenchene.com -

فوکاچیا

Posted By Hasanagha On دی ۸, ۱۳۸۷ @ ۱۰:۵۷ ب.ظ In غذاهای خارجی,نان | 15 Comments

ملیت: ایتالیایی
foccacia1.jpg
مواد لازم:
● ١ کیلو گرم آرد
● ١ لیتر آب
● ۵٠ گرم مایه خمیر تازه
● ١ قاشق سوپ خور سر خالی نمک معمولی
● ١ قاشق سر خالی نمک زبر (نمک دریایی)
● کاغذ قنادی برای کف سینی فر
● زیتون به اندازه دلخواه، قطعات سالامی یا پپرونی
● مقداری ریحان خشک
● گوجه فرنگی خشک شده
ظروف و وسایل لازم:
یک ماشین میکسر آشپزخانه، یک سینی فر تقریبا ۳۰x۴٠ سانتیمتر به عمق تقریبی ۳ سانتیمتر
طرز تهیه:
foccacia2.jpg
توضیح این نان را با اضافه کردن مخلفات می‌پزند، مخلفات می‌تواند، زیتون درسته بدون هسته باشد، می توان از گردو و یا حتی سالامی و کاباس و پپرونی هم استفاده کرد. از قوه تخیل خود استفاده کنید و نمونه‌های دیگر آنرا درست کنید اگر ایده جالبی به مغزتان خطور کرد لطفا به من هم بگویید.
آب را ولرم کنید و با مایه خمیر داخل ظرف میکسر بریزید و خوب مخلوط کنید، نمک نرم را به آن بیفزاید حالا ماشین را روشن کنید و کم کم آرد را به آن بیفزاید. خمیر باید خوب مخلوط شود و یک نواخت باشد. این خمیر مثل دیگر خمیر ها سفت نیست و تا اندازه ای شل است که می توان آنرا داخل ظرف ریخت. وقتی خمیر آماده شد آنرا با پلاستیک بپوشانید و در یک جای تاریک و گرم (٣٧ درجه سانتیگراد) استراحت بدهید. پس از ۳۰ تا ۳۵ دقیقه حجم خمیر دوبرابر می‌شود. کاغذ آشپزی را در کف سینی فر پهن کنید بعد خمیر را داخل سینی بریزید. خمیر را خوب در سطح سینی پهن کنید تا یک نواخت شود. حالا مخلفاتی را هم که می خواهید استفاده کنید روی آن بریزید و با نوک یک چنگال قطعات مخلفات را داخل خمیر فرو کنید. روغن زیتون را روی آن بپاشید و نمک زبر را روی سطح خمیر پخش کنید. مقداری ریحان خشک هم روی آن بپاشید و سینی خمیر را در فر بگذارید. فر باید قبل از استفاده ٢۵٠ درجه سانتیگراد گرم شده باشد.
مدت طبخ تقریبا ٢۵ دقیقه است ولی نسبت به ضخامت نان باید مدت تنظیم شود. وقتی سطح نان برشته شد نان آماده است. اگر برای طبخ مدت بیشتری نیاز بود آنرا تا برشته شدن سطح نان در فر نگاه دارید، سعی کنید از سوختن نان جلوگیری شود.
foccacia3.jpg
نوش جان کنید

Tweet [1]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=126

URLs in this post:

[1] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.