- چنچنه - http://chenchene.com -

خورشت فیله با قارچ

Posted By Hasanagha On تیر ۷, ۱۳۸۷ @ ۸:۴۲ ق.ظ In از کشفیات خودم,غذاهای گوشتی | 12 Comments

ملیت: ایرانی (من درآوردی)
file_ba_gharch1.jpg فیله با قارچ

مواد لازم:
● ۵٠٠ گرم گوشت راسته یا فیله
● ۵٠٠ گرم قارچ
● ١ عدد پیاز
● ١/۴ یک چهارم لیتر خامه مایع یا کرم فرش
● ١ قاشق چای خوری نمک
● مقداری فلفل
● روغن به مقدار کافی

ظروف و وسایل لازم:
دو عدد ماهی تابه

طرز تهیه:
راسته را باید قبل از استفاده نازک نازک ببرید. من معمولا یا راسته برش خورده می خرم، یا مثل اونی رو که در تصویر می‌بینید خودم می‌برم. در نروژ می‌توان فیله برش خورده گوزن قطبی خرید، که معمولا از این نوع استفاده می‌کنم. برای اینکه کار راحت تر بشود، برای برش بهترین کار این است که گوشت را برای مدت کمی در فریزر قرار دهید تا گوشت کمی سفت شود، نه زیاد که کاملا یخ بزند ولی به اندازه‌ای که برای برش کار راحت تر بشود. بعد با چاقو تیز آنرا به ورقه‌هایی با ضخامت دو تا سه میلیمتری ببرید، به شکلی که در تصویر می‌بینید، بزرگی قطعات
file_ba_gharch2.jpg فیله با قارچمهم نیست همین که ضخامت دو تا سه میلیمتر باشد خوب است.
حالا بروید سراغ قارچ و پیاز. پیاز را خورد کنید و پیازداغ بگیرید، در مدتی که پیاز آماده می‌شود، قارچ‌ها را هم بشویید و به قطعات کوچک خورد کنید. وقتی پیاز داغ آماده شد، قارچ‌ها را داخل ماهی تابه بریزید و همراه با پیاز سرخ کنید.
وقتی اینها آماده شد ماهی تابه دیگر را روی حرارت بسیار بالا قرار بدهید و کمی روغن توی ماهی تابه بریزید وقتی روغن خوب داغ شد نصف گوشت را داخل ماهی تابه بریزید و با حرارت زیاد سرخ کنید (در حقیقت گوشت کباب می‌شود) دلیل اینکه با حرارت بالا سرخ می‌کنیم این است که گوشت آب نیندازد، در غیر این صورت سرخ نمی‌شود و در عوض آب پز می‌شود. وقتی نصفه اول گوشت سرخ شد، معمولا این مدت بیش از 3 تا چهار پنج دقیقه نیست. حالا گوشت سرخ شده را در ماهی تابه قارچ بریزید و باقیمانده گوشت را هم به طریق اولی سرخ کنید، سپس قسمت دوم گوشت را هم داخل ماهی تابه قارچ بریزید. حالا ماهی تابه قارچ و گوشت را روی حرارت قرار بدهید و نمک و فلفل بزنید و خامه را به آن بیفزاید. از این به بعد کافی است خورش فقط یکی دو جوش بزند تا آماده شود. دقت کنید قرار نیست خورشت را مثل خورشت‌های ایران زیاد بپزید، این مرحله کوتاه فقط برای این است که مزه اجزا با هم مخلوط بشوند، گوشت وقتی به روشی که توضیح دادم سرخ بشود آماده است.
این خورشت را می‌توانید با چلو سفید سرو کنید.
نوش جان کنید

Tweet [1]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=114

URLs in this post:

[1] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.