- چنچنه - http://chenchene.com -

سیب زمینی سرخ کرده

Posted By Hasanagha On فروردین ۲۷, ۱۳۸۷ @ ۹:۲۸ ب.ظ In غذاهای خارجی,غذاهای گیاهی | 35 Comments

توضیح واضحات: یکی دو ماه پیش خواهرم خبر داد که این وبلاگم هم در ایران یا حداقل در شیراز فیل‌تر شده. دیروز یکی از خوانندگان اینجا پیامی گذاشتند و نوشتند که روزنامه ایران مطلب قبلی “دلمه بادمجان” را کپی کرده و در شماره یکی دو روز قبل منتشر کرده‌اند [1]. ما نفهمیدیم که آیا این وبلاگ مشوش کننده افکار عمومی است یا نه!!! اگر مشوش کننده افکار ملت اسلام زده است! پس چرا مطالب آنرا بدون اجازه حقیر کپی می‌کنند [1]و در روزنامه داخلی، خصوصا روزنامه‌ای که ارگان حکومت سید علی است به چاپ می‌رسانند و اگر هم مشوش کننده نیست چرا وبلاگ را سانسور می‌کنند!؟ این از این.
حالا برویم سراغ مطالب مشوش کننده افکار مسلمین!!:
توضیح: نروژی‌ها به همان اندازه که ما ایرانی‌ها برنج مصرف می‌کنید، اینها سیب زمینی مصرف می‌کنند چونکه هم در نروژ قابل کشت است و هم قیمت آن بسیار نازل است. به همین دلیل هم نروژی‌ها انواع مختلف غذاها را با سیب زمینی درست می‌کنند. این دستور مال خودم هست و آنرا بیشتر همراه با مرغ یا گوشت بجای برنج سرو می‌کنم، یا هنگام نوشیدن آبجو کنار آبجو سرو می‌کنم.
ملیت: خُسن آقایی
سیب زمینی سرخ کرده

مواد لازم:
● ۴ عدد سیب زمینی
● ۴ تا ۵ قاشق سوپ خوری روغن زیتون
● مقداری ریحان
● ٢ پر سیر
● کمی پنیر پرمسان (اگر در دسترس دارید)
● نمک و فلفل به اندازه دلخواه

ظروف و وسایل لازم:
یک ظرف پیرکس

طرز تهیه:
اول ریحان‌ها را شسته خشک کنید و بعد با کارد آنرا خوب خورد کنید(ساطوری کنید). دقت کنید ریحان‌ها واقعا خوب خورد شوند. بعد سیر را پوست بکنید و آنرا هم خورد کنید، سیر را هم واقعا خوب خورد کنید تا قطعاتش کمتر از میلیمتر بشود. سپس روغن را در یک کاسه کوچک بریزید و سیر و ریحان خورد شده را هم داخل آن بریزید، نمک و فلفل بزنید و خوب با چنگال یا همزن هم بزنید.
سیب زمینی‌ها را پوست بکنید و آنها را به چهار قسمت به صورتی که در تصویر مشاهده می‌کنید تقسیم کنید. آنها را در ظرف پیرکس یا هر ظرف دیگری که بتوان در فر گذاشت بریزی و آنها را خوب پخش کنید. معجون روغن، ریحان و سیر را روی آن بریزی و با قاشق خوب سیب زمینی‌ها را در روغن بچرخانید تا تمام سطح سیب زمینی‌ها به روغن آغشته بشه. فر را روی ٢٢۵ درجه سانتی گراد قرار بدهید وقتی فر داغ شد ظرف سیب زمینی را در وسط فر بگذارید و حدودا ٣٠ دقیقه بپزید. اینکه می‌نویسم ٣٠ دقیقه بستگی به بزرگی و کوچکی سیب زمینی‌ها دارد، پس بعد از ٣٠ دقیقه آنها را کنترل کنید تا هم نسوزد و هم خوب برشته شود.
وقتی سیبزمینی‌ها آماده شد، آنها را از فر خارج کنید و اگر دوست داشتید مقدار کمی پنیر پرمسان روی آن رنده کنید.
سیب زمینی سرخ کرده
نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=109

URLs in this post:

[1] منتشر کرده‌اند: http://www.iran-newspaper.com/1387/870126/pdf/i78.pdf

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.