- چنچنه - http://chenchene.com -

پنیر ادویه‌ای با سیر

Posted By Hasanagha On آذر ۱۷, ۱۳۸۶ @ ۸:۱۷ ب.ظ In دسرها,غذاهای خارجی | 14 Comments

توضیح: این نوع پنیرها را می‌توان با انواع ادویه و سبزیجات تهیه کرد. یکی از این نوع پنیر ها که خیلی طرفدار دارد پنیر با سیر است.
اگر شما راه و روش تهیه پنیر پایه را یاد بگیرید، تهیه انواع دیگر پنیرها بسیار ساده است. کافی است به پنیر پایه مواد دیگری بیفزاید و نوع دیگری از پنیر را تولید کنید. برای تهیه این پنیر از همان روشی استفاده می‌کنم که این پنیر [1] را توضیح دادم.
ملیت: جهانی
panir_shahri_2.jpg

مواد لازم:
● ١ لیتر شیر پر چربی
● ٢ قاشق سوپ خوری سرکه سفید (بی رنگ) یا مایه پنیر (پودر یا قرص) من معمولا از سرکه استفاده می‌کنم
● نصف قاشق چای خوری نمک
● ٢ پر سیر
● ١ تا ٢ قاشق ریحان، اگر ریحان تازه ندارید می‌توانید از ریحان خشک استفاده کنید

ظروف و وسایل لازم:
یک قابلمه تقریبا ۴ یا ۵ لیتری، یک آب کش با سوراخ‌های ریز، مقداری پارچه ریز نقش برای فیلتر کردن.

طرز تهیه:
سیر را پوست بکنید و با رنده بسیار ریز رنده کنید به صورتی که به شکل خمیر در آید. ریحان را هم تمیز کنید و با چاقو خوب خورد کنید قطعات باید بسیار ریز باشد اگر از ریحان خشک استفاده می‌کنید سعی کنید آنرا قبل از مصرف خورد کنید.
panir_advieh1.jpg
شیر را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار بدهید تا جوش بیاید دقت کنید تمام وقت باید شیر را زیر نظر داشته باشید و مداوم آنرا هم بزنید در غیر این صورت سر خواهد رفت. وقتی شیر جوش آمد (به نقطه جوش رسید نیازی نیست بجوشد، همین که شروع کرد به جوشیدن) در همان حال سرکه را قاطی کنید و منبع حرارت را خاموش کنید و مایع را به شدت هم بزنید. به مرور زمان شیر می‌برد و تبدیل می‌شود به قطعات کوچک پنیر. پارچه فیلتر را داخل آب کش قرار بدهید، آبکش را روی یک ظرف قرار داده تا آب باقیمانده از شیر در ظرف جمع شود. حالا محتویات قابلمه (پنیر) را داخل پارچه فیلتر بریزید و آنرا برای یکی دو دقیقه به حال خود رها کنید تا آب اولیه آن خارج شود وقتی که آب اولیه آن خارج شد سیر و ریحان را به آن بیفزاید و با یک چنگال خوب مخلوط کنید تا یک دست مخلوط شود.
گوشه‌های پارچه را جمع کنید و بهم بپیچانید تا آب شیر خارج شود، یا اگر کیسه‌ای برای این کار تهیه کرده‌اید آنرا آویزان کنید تا آب اولیه آن خارج شود. معمولا این نوع پنیرها کمی از پنیرهای معمولی ایرانی نرم تر است، مثل خمیر می‌ماند و به راحتی می‌توان آنرا با کارد روی نان مالید یا حداقل مثل کره نرم است. البته اگر دوست داشته باشید اشکالی ندارد می‌توانید همین پنیر را هم تحت فشار بیشتر قرار بدهید تا سفت شود.
panir_advieh2.jpg
نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=100

URLs in this post:

[1] این پنیر: http://chenchene.com/?p=98

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.