- چنچنه - http://chenchene.com -

کشت انواع سبزی و صیفی‌جات (بخش اول)

Posted By Hasanagha On فروردین ۲۶, ۱۳۸۶ @ ۶:۳۱ ب.ظ In غذاهای گیاهی | 29 Comments

ملیت: !؟
[1]
مواد لازم:
● گِل خوب و غنی(من معمولا برای کشت اولیه دانه‌ها از گِل گلخانه استفاده می‌کنم)
● کود (کود حیوانی بهتر است)
● انواع تخم گیاهان
● آب
● آفتاب و حرارت
ظروف و وسایل لازم:
گلدان‌های مختلف
برای مشاهده تصاویر بزرگتر روی عکس‌ها تقه بزنید.
طرز تهیه:
[2]
قول داده بودم روش سبز کردن انواع سبزی‌جات و چند نوع صیفی را توضیح بدهم. امروز (26 فروردین) که هوای بیرون آفتابی و گرم بود رفتم و تعدادی از این دانه‌ها را کاشتم.
قبل از شروع توضیح بدهم که من هیچ گونه دانش تئوریکی در باره این مساله ندارم، هرچه یاد گرفته‌ام خودم یا تجربه کرده‌ام یا از این و آن یاد گرفته‌ام، یا در این و آن کتاب خوانده‌ام، پس اگر نقصی هست باید ببخشید. همچنین اگر شما هم تجربه یا دانشی در این زمینه دارید، خوشحال می‌شوم آنرا با من و دیگران تقسیم کنید.
معمولا زمان شروع کشت سبزی‌جات و دیگر دانه‌ها در نقاط مختلف با هم فرق می‌کند، یقینا در ایران این کار را می‌توانید زودتر از اینجا (نروژ) شروع کنید. اگر می‌بینید که امسال زودتر از معمول شروع کرده‌ام به این دلیل است که هوای نروژ امسال شدیدا زود رو به گرما گذاشته، گرچه هفته گذشته 5 سانتیمتر برف آمد و یکی دو شب هوا رفت زیر صفر با این حال هوا چنان گرم و بهاری شده که انگاری در شیراز هستیم. در هر صورت برای شروع اگر می‌خواهید دانه‌ها را مستقیما بیرون در حیاط کشت کنید، باید مطمئن شوید که دمای هوای شب کمتر از 10 تا 15 درجه نباشد. معمولا چنین هوایی در نروژ بعد از اواسط ماه می یعنی آخر اردیبهشت، اوایل خرداد به بعد دمای هوا تا این اندازه گرم می شود. من معمولا اکثر دانه‌ها را در داخل منزل کشت می‌کنم و بعدا که هوا گرم شد آنها را به باغچه منتقل می‌کنم، در غیر این صورت طول مدت فصل کشت کوتاه خواهد شد و ثمر کار کاستی پیدا خواهد کرد. به همین خاطر هم هست که از گلدان‌های پلاستیکی و یک بار مصرف (البته من چند بار مصرف می‌کنم) یا حتی از کارتن‌های مصرف شده شیر استفاده می کنم و دانه ها را، مخصوصا دانه‌های صیفی‌جات را قبلا در منزل و زیر نور مصنوعی پرورش می‌هم و بعد که هوای بیرون گرم شد به بیرون منتقل می‌کنم. هوای نروژ بعضی مواقع چنان متغیر است که باید مواظب بود چون حتی در ماه می (اردیبهشت) هم می‌تواند گاهی شب ها درجه حرارت به صفر نزدیک یا حتی زیر صفر برود.
برای گوجه فرنگی، خیار، کدو، خربزه، طالبی و اینگونه دانه‌ها معمولا یک گلدان برای هر دانه یا دو در نظر می‌گیرم در صورتی که برای دانه سبزی‌جات مقدار 10 تا 20 دانه را در هر گلدان می‌کارم. معمولا بعضی از دانه‌ها سبز نمی‌شوند به همین خاطر حتی برای آنها که یک گلدان برای هر دانه در نظر می‌گیرم دو عدد تخم گیاه را می‌کارم و بعد از اینکه مطمئن شدم که دانه سبز شده، اگر هر دو دانه سبز شده باشد یکی را حذف می‌کنم (عمل بسیار شنیعی هست ولی چاره‌ای نیست!!).
برای گیاهانی که در اول نوشتم اول گلدان‌ها را پر از گل می‌کنم و بعد با انگشت وسط آنها را یک گودال یک سانتیمتری بوجود می‌آورم و دانه را در آن قرار می‌دهم و بعد روی آنرا می‌پوشانم. برای سبزیجان بصورت فله‌ای آنها را در سطح گلدان پخش می‌کنم و بعد با مقدار خیلی کم گل روی آنها را می‌پوشانم.
برای آب دادن کافی است که گلدان‌ها را در ظروفی به شکل آنچه در تصویر می‌بینید قرار بدهید و بعد مقدار کمی آب در کف ظرف مربوطه بریزید. دقت کنید آب زیاد تر از حد نیاز ندهید در غیر این صورت دانه‌ها سبز نخواهند شد. همین که خاک کاملا مرطوب شد کافی است، اگر آب اضافه‌ای در کف ظرف باقی ماند آنرا تخلیه کنید. بعد از اینکه دانه‌ها را آب دادید و مطمئن شدید که تمام خاک موجود در گلدان‌ها خیس خورده‌اند روی گلدان‌ها را با پلاستیک بپوشانید تا رطوبت داخل گِل زود خشک نشود. مساله مهم در این مرحله این است که دانه‌ها در تمام مدت مرطوب باشند و نه شناور در آب.
معمولا بعد از دو تا سه روز بعضی از آنها شروع به تنجه (جوانه) زدن می‌کنند. زیاد عجله نکنید بگذارید پلاستیک روی گلدان‌ها بماند مخصوصا اگر که از رشد گیاه جلوگیری نمی‌کند. همچنین مایوس نشوید اگر بعضی از دانه‌ها در همان یکی دو سه روز اول سبز نشدند، چونکه بعضی از گیاهان نیاز به وقت بیشتری دارند، بعضی زودتر تنجه می‌زنند و بعضی دیرتر. بعد از اینکه دانه‌ها تنجه زدند، در یکی دو هفته اول روزانه به آنها سر بزنید و اگر نیاز به آب داشتند به آنها آب بدهید، سعی کنید آب فقط به اندازه نیاز بدهید نه بیشتر. همین که گل مرطوب باشد کفایت می‌کند، نیازی به آب زیادی نیست و حتی برای رشد گیاه مضر است. اگر هوای بیرون گرم است می‌توانید دانه‌ها را مستقیما بیرون در باغچه بکارید. چیزی را که باید در نظر داشته باشید این است که دانه گیاهانی مثل گوجه‌فرنگی و بطور کلی گیاهان بزرگ، نیاز به فضای بیشتری دارند در نتیجه بهترین کار این است که دانه‌ها را در گلدان کشت کنید و بعد به بیرون منتقل کنید و آنها را بصورت منظم ردیف در باغچه یا گلدان بکارید. من معمولا گوجه فرنگی‌ها را بعد از اینکه مراحل اولیه شان سپری شد (بعد از چهار تا پنج هفته) وقتی که گیاه به رشد کافی رسید، آنها را در گلدانهای بزرگ (به قطر تقریبی 25 تا 30 سانتیمتری) منتقل می‌کنم و آنها را در گلخانه یا در کنار یک دیوار که آفتاب‌گیر باشد قرار می‌دهم) و با قرار دادن یک چوب یا نی کنار آن به عنوان تکیه‌گاه، آنها را می‌بندم (منظورم گوجه‌فرنگی های درختی است نه گوجه‌فرنگی های بوته‌ای)
فعلا این بخش را داشته باشید تا بعد که دانه‌ها تنجه زد باقی را توضیح خواهم داد.
این هم تصویز کدوهای سال گذشته
[3]
برای مشاهده اندازه بزرگتر تصویر اینجا [3] را کلیک کنید.
بخش دوم [4]

Tweet [5]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=82

URLs in this post:

[1] Image: http://chenchene.com/images/kesht_1b.jpg

[2] Image: http://chenchene.com/images/kesht_2b.jpg

[3] Image: http://blog.chenchene.com/images/kado1.jpg

[4] بخش دوم: http://chenchene.com/?p=84

[5] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.