- چنچنه - http://chenchene.com -

فاستِ لاون Fastelaven

Posted By Hasanagha On بهمن ۲۸, ۱۳۸۵ @ ۹:۳۲ ب.ظ In شیرینی‌ها,غذاهای خارجی | 6 Comments

توضیح: فاستِ لاون نام روز یکشنبه‌ای است که قبل از شروع ماه رمضان مسیحی‌ها (از نوع نروژی آن) واقع شده. در این روز مثل مسلمانها اینها هم یک شکم سیر می‌خورند (البته این داستان قدیمی است این روزها کسی روزه نمی‌گیرد فقط نان خامه‌ای اش را می‌خورد). در این روز نروژی‌ها این شیرینی (یک نوع نان خامه) را درست می‌کنند تا قبل از شروع دوران روزه شکمی از عزا در آورند (این واژه از آلمانی واژه Fasten-Abend گرفته شده). جالب اینجاست که اینها بر خلاف ما هر نکته مثبتی را از دین شان استخراج کرده‌اند و آنرا تبدیل کرده‌اند به یک فرهنگ و مسائل دست و پا گیر مذهب شان را کنار گذاشته‌اند. معمولا بعد از این روز به باید ۴٠ روز روزه بگیرند ولی اینها تنها نان خامه‌ای آنرا می‌خورند و روزه‌اش را می‌گذارند برای ملت فلک زده اسلامی.
عیدی هم فرانسوی‌ها دارند بنام ( Mardi Gras [1] سه شنبه چرب) این روز هم از همین نوع است. فرانسوی‌ها هم خوردنش را نگه داشته‌اند و باقی آنرا به تاریخ واگذار کرده‌اند. آهای ملت شیعه یاد بگیرید. این همه خودتان را زجر ندهید!
ملیت: ایرانی

مواد لازم برای ٢۴ عدد:
● ٣.۵ دسی لیتر شیر
● ١٠٠ گرم کره
● ۵٠ گرم مایه خمیر
● نیم کیلو یا تقریبا یک لیتر آرد
● ١ دسی لیتر شکر
● ١ قاشق چای خوری هل
● ١ عدد تخم مرغ

مواد لازم برای خامه:
● ٢.۵ دسی لیتر خامه مایع
● ٢ قاشق سوپ خوری شکر
● ١ قاشق چای خوری شکر وانیل
● ١ قاشق سوپ خوری پودر قند

ظروف و وسایل لازم:
ماشین هم زن آشپزخانه (اگر ندارید بازوی مبارک را همراه با هم زن دستی استفاده کنید) یک سینی فر

طرز تهیه:
کره را آب کنید بعد از آب شدن آنرا با شیر مخلوط کنید، معمولا حرارت آن باید حدوداً ٣٧ درجه باشد آنرا در ظرف هم زن بریزید، شکر را هم داخل آن بریزید، حالا مایه خمیر را در ظرف خورد کنید و ماشین هم زن را روشن کنید. اول هل را با آرد مخلوط کنید سپس با الک یا یک آب کش کوچک آرد را کم کم به آن بیفزاید. آرد را به این دلیل به کمک الک یا آب کش به آن می‌افزایم تا نان‌های خامه‌ای یک نواخت تر شوند و بهتر پف کند.
وقتی خمیر آماده شد ظرف خمیر را با یک تیکه پلاستیک بپوشانید و آنرا در جای گرمی (حدوداً ٣٧ درجه سانتی گراد) قرار دهید. بگذارید تا حجم خمیر دوبرابر شود (تقریبا ۴۵ دقیقه).
وقتی خمیر آماده شد آنرا به ٢۴ قسمت مساوی تقسیم کنید مقدار خیلی کم آرد روی میز بریزید و قطعات خمیر را با کف دست روی میز کار گرد کنید. سینی فر را با کاغذ قنادی بپوشانید و گلوله‌های خمیر را با فاصله روی آن بگذارید حالا روی گلوله‌های خمیر را با پلاستیک یا پارچه‌ای بپوشانید و آنها را مجددا برای پف کردن به مدت ٢٠ تا ٣٠ دقیقه به حال خود رها کنید.
در این مدت فر را تا ٢٣٠ درجه سانتیگراد گرم کنید وقتی خمیرها آماده شد و فر هم گرم شد تهم مرغ را با چنگاه بزنید و با قلم مو روی خمیرها بزنید و آنها را در وسط فر برای مدت ١٠ تا ١۵ دقیقه بپزید.
وقتی نان خامه‌ای ها آماده شد آنها را بگذارید سرد شود. خامه مایع را همراه با ٢ قاشق سوپ خوری شکر و یک قاشق چای خوری شکر وانیل با ماشین هم زن خوب بزنید تا خامه سفت شود.
وقتی نان خامه ای ها سرد شد آنها را با چاقو نصف کنید و یک قاشق خامه را روی یک طرف آن بگذارید طرف دیگر را روی آن قرار بدهید وقتی همگی آماده شد مقداری پودر قند را با یک الک روی آن بپاشید.
نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=78

URLs in this post:

[1] Mardi Gras: http://www.joyeuse-fete.com/mardigras.html

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.