- چنچنه - http://chenchene.com -

اسپاگتی کربونارا

Posted By Hasanagha On آذر ۱۲, ۱۳۸۵ @ ۱۰:۰۴ ق.ظ In غذاهای اصلی,غذاهای خارجی | 9 Comments

ملیت: به گمانم که ایتالیایی باشد

مواد لازم:
● ۵٠٠ گرم اسپاگتی
● ٣٠٠ گرم لاردن دودی (lardon fumé) دنده خوک دودی
● ١ عدد فلفل دلمه‌ای قرمز رنگ
● ٢ عدد تخم مرغ
● یک لیوان (٢۵٠ گرمی) کرم (کرم فرش بهتر است)
● ١ قاشق چای خوری نمک

ظروف و وسایل لازم:
یک قابلمه تقریبا ۶ تا ٧ لیتری، یک ماهی تابه

طرز تهیه:

لاردن و فلفل دلمه‌ای را به همان صورتی که در تصویر می‌بینید خورد کنید. ماهی تابه را بگذارید روی حرارت خوب گرم شود بعد لاردن را در آن بریزید سعی کنید شعله زیاد باشد، لاردن نباید بپزد و در عوض باید سرخ شود. اگر شعله اجاق شما کم باشد لاردن آب پس می‌اندازد و باعث می‌شود که بجای سرخ شدن آب پز شود.
بعد از اینکه لاردن سرخ شد آنرا را از ماهی تابه خارج کنید و چربی باقی مانده را اگر زیاد بود مقداری را دور بریزید و باقی (یکی دو قاشق) را برای سرخ کردن فلفل دلمه‌ای استفاده کنید. فلفل دلمه‌ای خورد شده را داخل چربی لاردن که هنوز داغ است بریزید و با شعله متوسط سرخ کنید تا فلفل ها رنگشان کمی روشن شود (قرمز روشن) حالا آنرا از داخل روغن خارج کنید و باقی مانده روغن را دور بریزید.
قابلمه را آب کنید بگذارید جوش بیاید، وقتی آب جوش آمد اسپاگتی‌ها را داخل آب جوشان بگذارید و بجوشانید تا آماده شود. معمولا اسپاگتی‌هایی که من استفاده می‌کنم 8 دقیقه وقت نیاز دارند.
حالا اسپاگتی را در آب کش بریزید و با آب سرد بشوید (آب کش کنید).
قابلمه را روی شعله ملایم بگذارید و لاردن و فلفل دلمه‌ای را داخل آن بریزید و سپس اسپاگتی را به آن بیفزاید، یکی دو دقیقه بگذارید گرم شود بعد کرم فرش را به آن بیفزاید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود و هم‌ زمان خوب گرم شود. نمک و فلفل بزنید و آنرا داخل دیس بکشید بعد زرده تخم مرغ‌ها را جدا کنید با چنگال خوب بزنید و روی اسپاگتی کربونارا بریزید، با چنگال کمی مخلوط کنید تا زرده تخم مرغ خوب با باقی مواد قاطی شود.

نوش جان کنید

Tweet [1]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=72

URLs in this post:

[1] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.