- چنچنه - http://chenchene.com -

کوکو کدو

Posted By Hasanagha On مرداد ۲۱, ۱۳۸۵ @ ۶:۰۹ ب.ظ In غذاهای ایرانی,غذاهای گیاهی | 10 Comments

kado2.jpgمن تابستان‌ها توی باغچه خونه [1] انواع و اقسام سبزی‌جات، سیفی‌جات و حتی توت فرنگی کشت می‌کنم و تمام فصل تابستون و پائیز رو از محصولات اکولوژیک و سالم خودم استفاده می‌کنم، برای تولید هم از هیچ مواد شیمیایی یا کود شیمیایی و سموم استفاده نمی‌کنم. محصول امسال به علت هوای خوب و گرم اسلو بسیار خوب بوده و باغچه خانه پر شده بود از این گونه محصولات. البته دیگه دارند دونه دونه عمرشون رو می‌دن به شما.
ملیت: ایرانی

مواد لازم برای چهار نفر:
● ۴ عدد کدو
● ۵ تا ۶ عدد تخم مرغ
● ١ قاشق چای خوری نمک
● ١ قاشق چای خوری فلفل
● روغن به مقدار کافی
این توت فرنگی‌ها برای تهیه کوکو نیست ها!! یک وقت ورندارید توت فرنگی بریزید توی کوکو ها! اینها رو از باغچه کنده بودم دیدم خیلی زیباست گذاشتم کنار کدوها.

ظروف و وسایل لازم:
kado3.jpg
یک قابلمه یا کاسه تقریبا ۴ یا ۵ لیتری ماهی تابه به قطر تقریبا 28 سانتیمتر

طرز تهیه:
کدوها رو اگر پوست شون سالم هستند بدون پوست کند با رنده درشت رنده کنید به صورتی که زیاد آب پس نیندازه اگر پوست آنها سالم نیستند پوست را قبل از استفاده بکنید.
کوکو کدو رو می‌تونید به دو روش تهیه کنید یکی اینکه اول کدوهای رنده شده رو توی ماهی تابه بریزید و با حرارت ملایم کمی تفت بدید تا آب اون تبخیر بشه، بعد بگذارید خنک بشود و سپس تخم مرغ ها رو داخل یک ظرف بشکنید و کدوهای رنده شده رو به اون بیفزاید، نمک و فلفل بزنید و بعد یا به صورتی که در تصویر می‌بینید اونو سرخ کنید یعنی ماهی تابه رو روی حرارت متوسط قرار بدهید روغن توی ماهی تابه بریزید بزارید روغن گرم بشه و نصف مواد رو در اون بریزید روی ماهی تابه رو با در قابله ببندید بگذارید تا طرف اول آن سرخ شود بعد آنرا به کمک کفگیر برگردانید، بگذارید طرف دوم آن هم سرخ شود. یا اینکه می‌توانید کوکوهایی به شکل همبرگر تهیه کنید برای این کار به کمک قاشق مقداری رو توی ماهی تابه بریزید و آنرا بصورت دایره‌هایی به قطر تقریبا 8 تا 10 سانتیمتر دراورید و بگذارید هر طرف آن سرخ شود، روش اول ساده تر است.
روش دوم: اگر وقت تفت دادن کدوهای رنده شده را ندارید می‌توانید مستقیما با افزودن تخم مرغ ها با آن مایه را آماده کنید بعد هم آنرا به روش بالا سرخ کنید.
koko_kado.jpg

نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=64

URLs in this post:

[1] باغچه خونه: http://blog.chenchene.com/images/kado1.html

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.