- چنچنه - http://chenchene.com -

کرپ

Posted By chenchene On آذر ۱۰, ۱۳۸۴ @ ۱:۴۳ ب.ظ In دسرها,غذاهای خارجی | 2 Comments

(به انگلیسی به آن پن کیک گفته می‌شود، نروژی‌ها به آن پانه کاکه می‌گویند)
pannekake1.jpg [1]
توضیح: پن کیک را برای تهیه چند نوع دسر و غذا بعدا استفاده خواهیم کرد از این رو باید اول روش درست کردن پن کیک را یاد بگیرید تا برسیم به این غذا و دسر ها
ملیت: راستش را بخواهید نمی‌دانم

مواد لازم:
● نیم لیتر شیر
● 2 عدد تخم مرغ
● 75 گرم روغن نباتی
● 250 گرم آرد

ظروف و وسایل لازم:
هم زن، ماهی تابه
طرز تهیه:
pannekake2.jpg [2]
روغن نباتی را گرم کنید تا آب شود نیازی نیست که روغن زیاد گرم شود همین که آب شود کافی است بگذارید سرد شود البته نه آن اندازه که مجددا سفت شود.
شیر را اول با تخم مرغ در هم زن خوب هم بزنید. سپس کم کم آرد را به آن بیفزاید تا آرد با مایع خوب مخلوط شود. روغن سرد شده را هم کم کم به آن بیفزاید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود. دو تا سه ساعت مخلوط را بگذارید توی یخچال بماند.

    

ماهی تابه را روی اجاق بگذارید تا خوب گرم شود با یک ملاقه مقداری از مایع را بردارید ماهی تابه را از روی اجاق بردارید و در دست چپ آنرا نگه دارید و مایع را بوسیله ملاقه داخل آن بریزید مایع را کم کم بریزید و ماهی تابه را کمی کج بگیرید تا مایع شروع به پخش شدن بر سطح ماهی تابه کند با حرکت دست ماهی تابه را در زوایای مختلف قرار بدهید تا مایع تمام سطح ماهی تابه را بپوشاند. مقدار مایعی که برای هر پن کیک مصرف می‌کنید باید به اندازه ای باشد که ضخامت پن کیک ها بیشتر از یک تا دو میلیمتر نشود در غیر این صورت پن کیک خام خواهد شد. پس از اینکه مایع تمام سطح ماهی تابه را پوشاند ماهی تابه را روی حرارت اجاق قرار بدهید تا سرخ شود. معمولا کمتر از یک دقیقه برای سرخ کردن یک پن کیک کافی است. آزمایش کنید و زمان مطلوب را خودتان بدست بیاورید. پس از سرخ شدن پن کیک با برگرداندن ماهی تابه روی یک پیش دستی آنرا از داخل ماهی تابه به پیش دستی منتقل کنید همه پن کیک ها را به همین طریق یکی یکی درست کنید و همگی را روی هم قرار بدهید نگران نباشید آنها را بعدا دانه دانه از روی هم برخواهید داشت، گرچه کمی بهم می‌چسبد ولی جدا کردنشان وقتی سرد شد مشکل نخواهد بود. البته دقت کنید زیاد خام از روی اجاق برشان ندارید باید یک طرف آن به رنگ قهوه ای روشن بشود.
برای اینکه پن کیک‌های شما خوب از کار در بیاید چند باری باید تمرین کنید نگران نباشید حتما پس از اینکه چند تای آنرا خراب کردید حتما یاد خواهید گرفت.
pannekake3.jpg [3]
این هم عکس یکی از خوراک‌هایی که می‌توانید با پن کیک ها درست کنید.

images/pannekake4.jpg [4]

نوش جان کنید

Tweet [5]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=39

URLs in this post:

[1] Image: http://chenchene.comimages/pannekake1.jpg

[2] Image: http://chenchene.comimages/pannekake2.jpg

[3] Image: http://chenchene.comimages/pannekake3.jpg

[4] Image: http://chenchene.comimages/pannekake4.jpg

[5] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.