- چنچنه - http://chenchene.com -

ترشی فلفل سیگاری

Posted By Hasanagha On شهریور ۲۴, ۱۳۹۲ @ ۵:۴۳ ب.ظ In غذاهای گیاهی,پیش غذا | 3 Comments

ملیت: حوزه دریای مدیترانه
توضیح: این یک نوع ترشی به اون شکل نیست بیشتر یک چیزی شبیه به خیار شور خودمان است، فقط بجای خیار از فلفل‌های سیگاری استفاده می‌کنند، در زبانهای اروپایی به این نوع فلفل می‌گویند pepperoni sigaretta.
images/pepperoni-sigaretta_1.jpg [1]

مواد لازم:
● ۶٠٠ گرم فلفل سیگاری یا انواع دیگر
● ۲ تا ۴ عدد فلفل هندی (چیلی)
● ۲ لیتر آب
● نیم لیتر سرکه (من سرکه شراب قرمز استفاده کردم)
● ۲ تا ۴ قاشق چایخوری نمک
● ۳ تا ۴ حبه سیر
● مقدار کمی تخم گشنیز یا یکی دو شاخه ترخان

ظروف و وسایل لازم:

یک قابلمه ۴ تا ۵ لیتری تعداد شیشه مربا

طرز تهیه:

images/pepperoni-sigaretta_2.jpg [2]
امسال بهار تعداد زیادی بوته فلفل [3] از گونه‌های مختلف تولید کردم. حجم تولیدات چنان زیاد شده است. هرچه توی سالاد و غذاهای دیگر استفاده کردم تمامی نداشت. به همین دلیل حالا که آخر فصل است باید همه را یک جا بچینم، در نتیجه راهی بجز ترشی درست کردن از آنها نداشتم!
این نوع ترشی شور را بیشتر من همراه با مشروب سرو می‌کنم. یک چیزی در مایه مزه خودمان. زیاد نترسید ها! اینکه نامش فلفل است اصلا تند نیست و بیشتر هم مزه فلفل دلمه‌ای است.
قبل از شروع شیشه‌های مربا یا ظروف دیگری از این دست را برای نگهداری ترشی آماده کنید. من از شیشه‌های مربا استفاده می‌کنم و آنها را برای استریل شدن اول می‌شویم بعد برای مدت یک ساعت در حرارت ۱۵۰ درجه داخل فر می‌گذارم.

برای شروع همه فلفل‌ها را چند مرتبه بشویید، آب آنرا خوب تخلیه کنید. نیازی به خشک کردن ندارد چونکه آنها را در مخلوط سرکه و آب بعدا می‌خواهیم بجوشانیم.
فلفل‌ها را به قطعات یک سانتیمتری خرد کنید. نیازی نیست تخمک‌های آنرا خارج کنید، بیشتر آنها هنگام جوشاندن خارج و در آب شناور خواهند شد. وقتی که همه فلفل ها را خرد کردید ۲ لیتر آب و نیم لیتر سرکه را داخل یک قابلمه بریزید. نمک را بیفزاید و آنرا روی اجاق بگذارید تا جوش بیاید. سپس فلفل‌ها را داخل محلول بریزید. سیرها را هم پوست بکنید و داخل آب بیندازید. چیلی یا همان فلفل هندی را اگر دوست دارید ترشی تان تند شود خرد کنید تا همراه با فلفل‌ها بجوشند. اگر زیاد تند دوست ندارید آنها را درسته داخل محلول بریزید. اگر باز هم کمتر تند دوست دارید همان یکی یا دو عدد بیشتر استفاده نکنید یا حتی اگر اصلا تند دوست ندارید استفاده نکنید.
مواد را برای مدت ۵ تا ۷ دقیقه بجوشانید. من معمولا ۵ دقیقه بیشتر نمی‌جوشانم ولی بعضی آنرا بیشتر نرم دوست دارند، من بیشتر دوست دارم ترشی کمی زیر دندان مقاوم باشد.
وقتی ترشی آماده شد، داغ داغ آنرا داخل شیشه‌ها بریزید تخم گشنیز یا ترخون یا هر دو را اگر دوست دارید به آن بیفزاید و سر آنها را محکم کنید. من نصف مواد را آبکش می‌کنم و داخل شیشه می‌ریزم و روی آن بجای محلول بالا روغن زیتون می‌ریزم.

یک توضیح دیگر: من این همه شیشه را در چند مرحله درست کردم، از همان مایع اولیه استفاده می‌کنم، نیازی نیست برای هر بار محلول جدید درست کنید.
images/pepperoni-sigaretta_3.jpg [4]

نوش جان کنید

Tweet [5]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=371

URLs in this post:

[1] Image: http://chenchene.comimages/pepperoni-sigaretta_1.jpg

[2] Image: http://chenchene.comimages/pepperoni-sigaretta_2.jpg

[3] بوته فلفل: http://chenchene.comimages/pepperoni-sigaretta_1-b.jpg

[4] Image: http://chenchene.comimages/pepperoni-sigaretta_3.jpg

[5] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.