- چنچنه - http://chenchene.com -

سالاد سیب زمینی

Posted By chenchene On آبان ۱۳, ۱۳۸۴ @ ۱۰:۳۶ ق.ظ In سالادها,غذاهای ایرانی,غذاهای گیاهی,پیش غذا | 8 Comments


یک توضیح: شراب امسال هم درست شد و همین امشب آنها را کردم توی بطری، عجب برکتی داشت محصول امسال. ۴٠ تایی بطری خواهد شد. البته هنوز یک مقداری از آن تمام نشده ولی ٢٨ بطری آن امشب تمام شد.
سعی خواهم کرد تا چند روز دیگر طرز تهیه شراب را توضیح بدهم فقط نمی‌خواهم آنرا اینجا بگذارم چون یقینا باعث خواهد شد که اینجا هم سانسور شود ولی حتما آنهایی که علاقمند باشند آدرسش را دریافت خواهند کرد فعلا تصویرش را داشته باشید تا بعد.
حالا بپردازیم به سالاد سیب زمینی
ملیت: راستش را بخواهید نمی‌دانم

مواد لازم:
● ۴ عدد سیب زمینی متوسط
● ٢ عدد لیمو
● ٢ عدد پیاز
● نمک و فلفل
سوس مایونز [1]

ظروف و وسایل لازم:
یک ظرف تقریبا ۴ یا ۵ لیتری، یک قابلمه

طرز تهیه:
سیب زمینی‌ها را آب پز کنید. سیب زمینی‌های مختلف زمان‌های مختلفی را برای پخته شدن نیاز دارند ولی معمولا ٢۵ دقیقه برای این کار کافی است. اگر شک داشتید می‌توانید بعد از ٢٠ دقیقه بوسیله چنگال امتحان کنید اگر سیب زمینی‌ها پخته بودند آنها را از روی حرارت بردارید. چیزی که مهم است این هست که سیب زمینی‌ها زیاد از حد پخته نشوند باید خیلی کم زیر دندان مقاومت نشان بدهند.

پس از اینکه سیب زمینی‌ها پختند آنها را کنار بگذارید تا سرد شوند. پیاز را پوست بکنید و آنها را خورد کنید به صورتی که مربع‌هایی به اندازه‌های نه، ده میلیمتری بزرگتر نشوند. پس از اینکه سیب زمینی‌ها سرد شد آنها را هم پوست بکنید و خورد کنید اندازه آنها زیاد بزرگ نباشد نگاه کنید به تصویر.
سوس مایونز را به آن بیفزاید و بدون اینکه سیبزمینی‌ها را خورد و له کنید خوب مخلوط کنید و آب لیمو‌ها را بگیرید و کم کم بیفزاید، مزه کنید تا زیاد ترش نشود نمک و فلفل بزنید سالاد شما آماده است.
این سالاد جان می‌دهد برای عرق خوری .

نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=33

URLs in this post:

[1] سوس مایونز: http://blog.chenchene.com/2004/09/post_36.html

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.