- چنچنه - http://chenchene.com -

پُفک پنیر

Posted By Hasanagha On شهریور ۲۲, ۱۳۸۷ @ ۷:۳۲ ب.ظ In تاپاس,غذاهای خارجی,پیش غذا | Comments Disabled

توضیح: داشتم برای خودم مزه شراب روز جمعه درست می‌کردم، گفتم برای شما هم اینرو بزارم اینجا حال کنید. این یک نوع تاپاس [1] یا مزه است که از اختراعات خودم هست، به همین دلیل هم نامی براش ندارم. نام پُفک را هم به این خاطر روی آن گذاشته‌ام چون نام دیگری به فکرم نرسید. اگر نام بهتری براش دارید پیشنهاد بدین.
ostesnacs1.jpg
ملیت: مندراوردی
مواد لازم:
● ۵٠ گرم پنیر پیتزا(چدار یا هر نوع که شبیه باشه)
● فلفل و ادویه (ادویه‌هایی که دوست دارید)
ظروف و وسایل لازم:
یک پیشدستی، یک ورقه کاغذ شیرینی پزی، مایکروفر
طرز تهیه:
پنیر را به مکعب‌های کوچک، تقریبا ١.۵ سانتیمتر قطعه قطعه کنید کاغذ شیرینی پزی را روی پیشدستی قرار بدهید(اگر کاغذ شیرنی پزی ندارید مستقیما بزارید روی پیشدستی و بعد با کارد از روی پیشدستی جدا کنید) و قطعات پنیرها را با فاصله روی کاغذ روی پیشدستی قرار دهید و پیشدستی را داخل ماکروفر بگذارید. ostesnacs2.jpgدرجه آنرا روی قویترین درجه تنظیم کنید و زمان ماکرو را روی ٣٠ تا ۴٠ ثانیه تنظیم کنید (این مدت بستگی دارد به قدرت ماکروفر شما امتحان کنید تا مدت را بدست بیاورید) بعد از اینکه پنیرها در مدت ٣٠ ثانیه سرخ شد آنها را خارج کنید. روی آنرا ادویه و فلفل بریزید و مجددا داخل ماکرو بگذارید و برای ٣٠ ثانیه دیگر سرخ کنید. دقت کنید، حتما از ادویه‌هایی استفاده کنید که نمک نداشته باشه چونکه پنیر خودش نمک دارد و وقتی آبش تبخیر بشه نمکش بیشتر هم می‌شه.
کمی صبر کنید تا قطعات پنیر آب شده سرد و خشک شود. آنها را از روی کاغذ بردارید و بقیه قطعات پنیر را هم به همین روش درست کنید.
اگر مدت و قدرت ماکروفر شما مثل مال من باشد، پنیرها تبدیل می‌شوند به چیپس‌هایی به صورت چیزی که در تصویر می‌بینید.
این دستور رو با ادویه‌ها و پنیرهای مختلف امتحان کنید مزه شراب خوبی از آب در خواهد آمد. من گاهی هم از فلفل چلیلی (قرمز) استفاده می‌کنم، عجب چیزی می‌شود! من حتی از ترخون و ریحان خشک شده هم استفاده می‌کنم و خیلی چیز خوبی از آب در می‌آید. اگر ادویه‌ای استفاده کردید و خوب شد یاد من هم بدهید.
ostesnacs3.jpg
نوش جان کنید

Tweet [2]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=119

URLs in this post:

[1] تاپاس: http://chenchene.com/2007/01/post_55.php

[2] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.