- چنچنه - http://chenchene.com -

عدس پلو

Posted By Hasanagha On دی ۱, ۱۳۸۶ @ ۹:۰۳ ب.ظ In انواع پلوها,غذاهای ایرانی | 18 Comments

یک توضیح: گویا بعضی عادت به ملا خور کردن زحمت دیگران دارند. یکی از دوستان با ارسال میل به اطلاع من رساندند که سایت آفتاب بعضی از مطالب این وبلاگ را ملا خور کرده. اینکه آخوند زاده هیچ محدودیتی برای وقاهت نمی‌شناسد را می‌دانستیم، ولی اینکه روز روشن به اموال دیگران دست برد بزنند دیگر واقعا نوبر است. این هم اموال دزدی شده (١ [1]) (٢ [2]) (٣ [3]).
ملیت: ایرانی

مواد لازم برای ۴ تا ۵ نفر:
● ٣ لیوان برنج
● ٢ لیوان عدس
● ١ کیلو گرم گوشت سردست، ران یا گردن، ترجیحا ماهیچه
● ١ عدد پیاز
● نیم قاشق چای خوری زردچوبه
● نمک به مقدار کافی
● روغن به مقدار کافی

ظروف و وسایل لازم:
یک قابلمه تقریبا ۶ یا ٧ لیتری

طرز تهیه:
توضیح: در نقاط مختلف ایران عدس پلو را به شکل‌های مختلفی تهیه می‌کنند، از آن جمله بعضی در آن کشمش یا خرما یا هر دو را استفاده می کنند.
عدس و برنج را یکی دو ساعت قبل از استفاده با آب می‌شویم و بعد هر دو را جداگانه در آب خیس می‌کنیم.
قبل از برنج و عدس گوشت را با مقداری آب و نصف قاشق زردچوبه و یک پیاز خورد شده می‌گذاریم روی آتش تا خوب پخته شود، به صورتی که وقتی که گوشت پخت دیگر آبی در آن باقی نمانده باشد. دقایق آخر مقداری نمک به گوش بزنید و مزه کنید تا به اندازه دلخواه با نمک باشد.
وقتی گوشت آماده شد، عدس را هم با مقداری آب می‌پزیم به صورتی که پخته شود ولی دانه‌های عدس له نشود. اگر گوشت شما بعد از پختن هنوز آب داشت، آب آنرا در طبخ عدس استفاده کنید. سعی کنید عدس را هم به صورتی بپزید که در خاتمه آب زیادی باقی نماند.
برای طبخ برنج قابلمه را تا سه چهارم آن آب کنید و بگذارید جوش بیاید وقتی که آب جوش آمد یک مشت نمک درشت و نصف قاشق زردچوبه در آن بریزید بعد آبی را که برای خیس خوردن برنج استفاده کرده‌اید خالی کنید و برنج را داخل قابلمه بریزد و بگذارید برنج بجوشد تا دانه‌های آن نرم شود. دقت کنید انواع مختلف برنج زمان‌های متفاوتی برای جوشانده برنج نیاز دارند، در نتیجه باید با انگشت دانه برنج را کنترل کنید که نه زیاد نرم و نه زیاد سفت باشد. یک دقیقه قبل از اینکه برنج آماده شود عدس پخته شده را هم داخل آن بریزید.
معمولا برنج‌های مختلف از ٣ دقیقه تا ۶ یا حتی ٧ دقیقه نیاز به جوشیدن دارند. من برنجی را بنام باسماتی که تولید هند است استفاده می‌کنم و معمولا پنج دقیقه کفایت می‌کند. وقتی برنج جوشید و آماده شد آنرا در آب کش بریزید و مقداری آب سرد روی آن بریزید و آبکش کنید.
حالا قابلمه را روی آتش قرار بدهید و مقداری روغن کف آن بریزد و بگذارید گرم شود و مخلوط برنج و عدس را داخل آن بریزید گوشتها را هم وسط برنج بگذارید و سر قبلمه را بوسیله پارچه و در قابلمه ببندید، شعله اجاق را کم کنید و بگذارید برای مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد.
نوش جان کنید

Tweet [4]

Article printed from چنچنه: http://chenchene.com

URL to article: http://chenchene.com/?p=101

URLs in this post:

[1] ١: http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=88669

[2] ٢: http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=88672

[3] ٣: http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=88673

[4] Tweet: https://twitter.com/share

Copyright © 2010 چنچنه. All rights reserved.